Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Vargad viisid Laurentiuse kirikust raha ja veini

29.11.2011 | | Rubriik: Online artiklid

Vargad virutasid pühapäeval Kuressaare Laurentiuse kiriku käärkambri võtme, tungisid pärast advendikontserti pühakotta ja viisid minema raha täis korjanduskasti ja armulauaveini.

"Kiriku käärkambrist varastati kirikuvõti ja selle võtmega mindi kirikusse sisse," selgitas Laurentiuse koguduse õpetaja Anti Toplaan. "Kellegi jaoks ei ole kirik püha koht."

Lahkudes keerasid vargad ukse taas korralikult kinni. "Ju nad lootsid kontserdiraha saada," arvas kiriku perenaine Hilda Tarkmees, kes eile hommikul kirikusse tulles lõhutud korjanduskastid leidis.

Tarkmehe sõnul olid kurjategijad katki teinud laua, mille sahtlisse inimesed laululehtede eest raha panid. Kuna lauasahtel oli lukus, keerati laud kummuli ja lõhuti sahtlipõhi ära. Sama laua taga müüdi pühapäeva õhtul advendikontserdi pileteid ja võimalik, et vargad lootsid saada kogu piletitulu. Sahtlis oli siiski vaid laululehtede eest annetatud raha.

Tarkmehe sõnul oli soritud ka teistes sahtlites. Ühest kapist võeti kaasa kolm pudelit armulauaveini. Lisaks viisid pätid minema vineerist jala ja klaasist seintega korjanduskasti, kuhu inimesed said kiriku remondiks raha annetada. "Kasti leidis politsei lõhutuna garaažide vahelt," mainis Tarkmees.

Edasi ajalehest Saarte Hääl.

Kõikide silmad ootavad Sind ja Sina annad neile nende roa omal ajal. (Ps 145:15)