Esileht » Uudis » Uudised »

Vanglate peakaplan vahetub

02.10.2013 | | Rubriik: Uudised

kytt_merike_2Alates 1. oktoobrist saab justiitsministeeriumi vanglate osakonna nõunikuks-peakaplaniks Merike Kütt (45, fotol), kes seni töötas kaplanina kaitseväes ja on EELK vaimulik. Senini vanglate peakaplanina töötanud Johann-Christian Põder palus ennast ametist vabastada seoses teadustööle suundumisega.
Eesti Kiriku küsimusele, kas nüüd tuleb üks munder teise vastu vahetada, vastab kapteni auastmes Merike Kütt, kes asus sõjaväevaimulikuna tööle 1999. aastal ja alates 2009. aastast on ametis Põhja kaitseringkonna kaplanina: «Vana munder jääb alles ja kuuldavasti vanglate ametis kannan tsiviilriideid.»
Ta tunnistab, et lahkub kaitseväe koosseisust raske südamega, aga jääb reservkaplanina osa võtma reservõppe kogunemistest, täites jätkuvalt oma kohust kaitseväe ees. «Seoses ümberkorraldustega kaitseväes oleksin suure tõenäosusega pidanud ametikohta vahetama, mis sai oluliseks motiiviks kandideerimisel vanglate peakaplaniks,» selgitab Merike Kütt, kes asub tööle alates jaanuarist Jõhvi linnas paiknevasse vanglate osakonda.
«Ma lähen kohale, vaatan ja võtan siis seisukoha, mulle ei meeldi läheneda uuele ülesandele eelarvamustega,» vastab Merike Kütt küsimusele, milliste ideedega ta uuele ametipostile asub.
Merike Kütt valiti vanglate peakaplani ametikohale avaliku konkursiga. Justiitsministeeriumi valiku ning ametisse kinnitamise otsuse kiitis heaks Eesti Kirikute Nõukogu (EKN). Ametireisil Türgis viibiv EKNi president peapiiskop Andres Põder kinnitas Eesti Kirikule, et tunneb head meelt järjekordse näite üle justiitsministeeriumi ja EKNi suurepärasest koostööst, mis tuleneb Vabariigi Valitsuse ja EKNi ühishuvide protokollist.
Peapiiskop selgitas, et kuigi 2002. aastal allakirjutatud protokoll ei reglementeeri üksikasjalikult, kuidas toimub vanglate peakaplani ametikoha täitmine, ei ole siiani sellega probleeme tekkinud: «Me oleme EKNi töökoosolekul arutanud võimalike täiendusettepanekute üle, aga leidnud samas, et ministeerium on teinud kandidaatide leidmisel alati hea eeltöö ning EKN on jäänud rahule ametikoha täitmisega.»
Liina Raudvassar 

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)