Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Vanemad kinnitasid abielutõotust poegade ees

02.07.2014 | | Rubriik: Kirikuelu

Haamerid_7548Eha ja Eenok Haamer tähistasid 27. juunil Mustvee kirikus oma kuldpulmapäeva jumalateenistusega ja sellele järgneva kontserdiga.

Kui 50 aastat tagasi laulatas noored pastor Harri Haamer, peigmehe isa, Tallinna Kaarli kirikus, siis nüüd said nad oma abielutõotust uuendada vaimulikest poegade ees.
Pruutpaarile kohaselt ehitud Eha ja Eenok kuulavad tähelepanelikult, mida nende pojad Markus (paremalt), Naatan ja Siimon neile kõnelevad. Kirikuliste hulgas viibis ka kuldpulmapaari kirikumuusikust tütar Maarja oma abikaasa ja tütrega, poegade abikaasad ja lapsed.
Pärast teenistust ja kontserti, kus musitseerisid sugulased, ning õnnsoovide vahetamist palus pruutpaar oma külalised rikkalikult kaetud pidulauda.
Pool sajandit on möödunud kui üks pikk, sisutihe ja õnnistusest kantud päev, tunnistas titulaarpraost Eenok Haamer, kes on Mustvee koguduse õpetajaks olnud 50 aastat.
Sama kaua on tema kaasa Eha Haamer juhatanud siinset kirikukoori, kes kuldpulma jumalateenistusel ka mitu laulu laulis. Abielupaar palus kingituste asemel teha annetuse Mustvee kiriku oreli fondi.
Liina Raudvassar

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)