Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Vanalinna päevahoid Pesake ootab uusi lapsi

10.08.2016 | | Rubriik: Kirikuelu

PesakeTallinna Püha Vaimu koguduse laste päevahoid, väike ja paindliku elukorraldusega Pesake on pärast suvepuhkust taas avatud ja ootab oma rüppe ka uusi lapsi.

Pesakese juhataja Eha Kraft ütleb, et päevahoid on oma kahe tegutsemisaastaga end õigustanud. Tegu on kogudusemajas oleva hubaste ruumidega lastehoiuga, mis on eriti soodne neile, kes otsivad oma vanalinna töökohale ligidast lastehoidu.
Oodatud on lapsed kuni kuuenda eluaastani. Kümneliikmelises rühmas on eri vanuses lapsed koos, nii nagu ühes peres ikka. Eha Kraft ütleb, et Pesakese kasvandik ei pea veel oskama ise end riidesse panna, süüa või potil käia. Seda kõike õpitakse siin koos.
«Ehkki oleme koguduse päevahoid, ei pea meile oodatud laste vanemad olema kiriku liikmed, kui nad nõustuvad sellega, et tegu on kristliku päevahoiuga,» selgitab Kraft. Püha Vaimu päevahoiu suur eelis on see, et käeulatuses on kõik need vanalinna vaatamisväärsused, kuhu tavaliselt tullakse pika maa tagant.
«Meil on nukuteater kohe siinsamas, saame jalutamas käies osa kõigest, mida vanalinn pakub, olgu tegu vanalinna päevade või jõuluüritustega, rääkimata muuseumidest ja näitustest, Tornide väljakul jalutamisest jne. Olgugi et meil kui päevahoiul ei ole kohustust otseselt haridusküsimustega tegelda, on meil nii muusika- kui kunstitunnid.»
Pesakese lastega tegeleb kaks väga toredat hoidjat ja lisaks abiline. Just see hoitavate ja hoidjate arvuline proportsioon annab võimaluse olla väga paindlik – ikka leidub keegi, kel on aega laps sülle võtta ja lohutada, kui seda peaks vaja minema.
«Meie põhiline pluss on see, et kui meile tuleb laps, kes on alles vaevu-vaevu kõndima hakanud ega räägi veel, siis on mõistetav vanemate mure, kuidas tema laps saab hakkama. Suures rühmas oleks raske. Meil on kõige rohkem 12 last ja alati on nendega kaks hoidjat. Süllevõtmist tuleb ikka sageli ette,» räägib Kraft.
Pesake ootab, lähemat infot saab kodulehelt pesake.weebly.com.
Tiiu Pikkur

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)