Esileht » Uudis » Esileht »

Vana kooli uus algus

05.09.2012 | | Rubriik: Esileht

Meie kiriku kõrgkool usuteaduse instituut alustas 66. õppeaastat traditsioonilise jumalateenistusega Tallinna Püha Vaimu kirikus.

Teenisid rektor Ove Sander, dekaan Randar Tasmuth ja õppejõud Marko Tiitus. Esimest korda kooli ajaloos aga mindi jumalateenistuselt aktusele ühises protsessioonis.
Avakõnes tõdes rektor, et kui veel aasta tagasi olid suured kahtlused, kas kooli on ikka vaja, kas on neid, kes tahaksid tulla õppima, siis seekordne sisseastujate arv ületas kõik ootused. Omanikke ootas 26 õpinguraamatut. Nii palju esmakursuslasi rektori mäletamist mööda pole kunagi olnudki. Õppidatahtjaid jätkus kõikidesse rakenduskõrghariduse ja magistriõpingute rühmadesse.
Randar Tasmuth rääkis mõistujutu «Neid oli 100», millega pani kõigile südamele, et märkaksime oma kaasõppureid, kui neil on raske, kui nad kipuvad nõrkema ja maha jääma, aitaksime püsida neil joone peal, et kõik alustanud ka võiduka lõpuni jõuaksid.
Tervitus- ja julgustussõnad peapiiskop Andres Põderilt, üliõpilaste esindajalt Urmas Karileedilt ning Tartu teoloogia akadeemiast Siimon Haamerilt, kes ka ise alustab instituudis magistriõpinguid.
Aktuse lõpul pandi alus ühele uuele traditsioonile. Nimelt ütles rektor, et instituudil pole seni olnud oma hümni, kuigi Tallinna Püha Vaimu koguduse õpetaja Gustav Piiri sõnul mitteametliku hümnina oli mingil perioodil kasutusel koraal «Et ärka, Vaim» (KLPR 245). Kuid just selles koraalis on ilmekalt kajastatud instituudi missiooni – valmistada ette töötegijaid Issanda põllule. Nüüdsest on instituudi hümniks selle koraali kolm esimest salmi.
Tiiu Hermat

Järelikult ei ole te nüüd enam võõrad ja majalised, vaid pühade kaaskodanikud ja Jumala kodakondsed. (Ef 2:19)