Slava Ukraine
Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Valmistage Issandale teed

08.12.2009 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Saabuvad pühad on sageli seotud külalistega. Vahel läheme ise kellelegi külla, vahel ootame kedagi enda juurde. Külaliste tulemisega on alati seotud ka teatud ettevalmistused. Koristame tubasid, valmistame toitu, katame laua. Ning mida olulisem on külaline, seda rohkem oleme valmis nägema vaeva seoses tema külaskäiguga.
Ka kuningate Kuningat oodati läbi aastasadade. Päästja, Kristuse tulemise ootus pani inimesi meelt parandama ja elu üle järele mõtlema. Ristija Johannes oli üks selline Issanda tulemise vastu valmistuja. Ta käis ja kuulutas maailmas ühte: «Parandage meelt, sest taevariik on lähedal», ning suured rahvahulgad võtsid selle sõnumi vastu ja lasid end ristida meeleparandusristimisega. Nii valmistas Ristija Johannes Issandale teed. Vana Testamendi prohvetite ennustused täitusid Kristuses.
Nüüd ootame meie Kristust tagasi siia maailma. Selle päevani on meil võimalus teda kohata nii sõnas kui sakramendis. Meile on antud võimalus Teda oma hinges vastu võtta ja oma elus Issandat järgida. Samuti on meil võimalus kuulutada Ristija Johannese kombel maailmale päästvat sõnumit. Teed Issandale võime seega valmistada nii oma südames, loobudes kõigest halvast, kui ka teiste inimeste juures, kuulutades neile head sõnumit.

Kaido Soom

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)