Slava Ukraine
Esileht » Arvamused » Nädala ringvaade »

Valmistage Issanda teed

16.12.2015 | | Rubriik: Nädala ringvaade

Ootus on lootusrikas, kui oodatavani on tee olemas. Isegi kui see on rohtunud. Või kui oled unustanud, siis tead, et on neid, kes mäletavad. Kuulates suvel Viljandis Jaani kiriku kellamängu tunnusmeloodiat, mille komponeeris hiljuti ERR muusikatoimetajate poolt aasta heliloojaks nimetatud Tõnu Kõrvits, jäi hinge helisema heliteose sõnum «Tulge tagasi, inimlapsed!» 90. psalmist.
Seesama kutse kostub ka advendiajas ning see pole väljakutse, vaid sissekutse. On aeg enese sisse vaadata, kas vundament, mis annab hingamise kõigile meie elu tasanditele, püsib. See on igal aastal täiesti uus, aga samas tuttav teekond, mis pole sedalaadi, et kaotaks ümbritseva elu meie ümbert.
Nõnda saab sinu sisemise puhastumise teekonna osaks ka see, et Pariisis sõlmitakse 195 riigi esindajate vahel kliimalepe, aeglustamaks kliima soojenemist. Või see, et Tartus põlevad meelsusavaldusena haridus- ja teadusministeeriumi ees juba kolmandat advendipühapäeva küünlad erakoolide toetuseks. Pärituuleks võib saada rongis istuva noormehe avatud piibliraamat või kirikupingis viimase koraali ajal tekkinud tunne, kuidas organisti rõõmust ülemeelikud sõrmed lõpuks ometi hinge jõulurõõmu aimdust tahavad tuua.
Kolmanda advendipühapäeva sõnumiks olid prohvet Jesaja sõnad: valmistage Issanda teed; vaata, Issand tuleb jõuliselt (Js 40:3a, 10a). Veel on aega südame palgeid pesta, tumedust tõrjuda ja üksteist toetada sel teekonnal. Issand on lähedal!
Kätlin Liimets

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)