Esileht » Uudis » Uudised »

Valmis Uue Testamendi audioversioon

14.01.2004 | | Rubriik: Uudised

Eesti Piibliselts esitles 23. detsembril Rahvusraamatukogus Uue Testamendi nelja evangeeliumi audioversiooni kaheteistkümnel CD-l.
Eesti Piibliseltsi (EPS) peasekretäri Jaan Bärensoni sõnul alustati eeltööga viis aastat tagasi. Et EPSil on pidevalt käigus mitu projekti –2000. a ilmus altaripiibel ja 2001. a jõulude eel CD-piibel – võttis protsess tublisti aega. Tehniliselt aitas audioversiooni teha Paavo Pihlak, salvestus tehti Tartu Pereraadios, kogu Uue Testamendi lugesid sisse Andres Saumets, Peeter Roosimaa ja Aare Vilu.
Jaan Bärensoni sõnul on tegu I etapiga, nn testimisega. Tegelik töö alles algab, kui selgub konkreetne vajadus salvestatud Piibli järele. Kui palju vajavad seda kohalikud pimedate liidud, raamatukogud; kui palju on neid, kes kodus arvutis või hoopis autos soovivad kuulata. Selgitatakse, kas Uut Testamenti soovitakse enam CD-l, kassettidel või hoopis DVD-l. «Riiulile pole mõtet toota,» ütleb Jaan Bärenson..
Jõuludeks välja antud nelja evangeeliumi tiraaZ oli 100 ja hetkel saab plaate Tallinnast EPSist, varsti ka Tartust Pauluse koguduse raamatupoest ja ehk ka raamatukauplustest. 12 CD maksavad kokku 390 krooni.
Uue Testamendi audioversiooni valmimist on jooksvalt rahastanud Ühinenud Piibliseltsid ja meie oma toetajad. Kavas on tulevikus sisse lugeda ka Vana Testament.
Rita Pokk

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)