Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Valmis on saanud uus leeriõpik

08.12.2009 | | Rubriik: Uudised

 Värsket leeriõpikut on trükitud 3000 tükki.Kirikukogul esitleti leeriõpikut «On seal keegi?», mille saamislugu on seotud 2008–2009 peetud ristimise teema-aastatega.
Kui peapiiskop Andres Põder 2007. aasta esimesel advendil ristimise teema-aastad välja kuulutas, siis oli üheks eesmärgiks saada uus leeriõpik.
Konkursitöödest osutus parimaks kahe tuntud kirikuinimese, Tallinna Kaarli koguduse õpetaja Jaak Ausi ja noortetöö tegija Meelis Holstingu käsikiri, mis nüüdseks raamatukaante vahele jõudnud on.
Autoritele on see esimene õpik, mille sünniloo juurde kuulub palju rõõmu, kuid ka keerukaid ja valulisi protsesse. «Tuleb tähele panna üht asja – õpik ei ole õpik iseenesest, et loed läbi ja oledki valmis konfirmeerimiseks,» rõhutab Aus. «Sellega käib kaasas leeriõpetaja suur töö. Leeriõpik saab olla õpetajale abimeheks.»
Õpik on üles ehitatud nii, et õppimist ei pea alustama algusest, vaid võib näiteks alustada hoopis kirikuloo teemaga. «Just nii nagu kuskil koguduses kombeks on,» märgib Aus.
Lisaks raamatule on valminud ka veebilehekülg praeguse aadressiga www.kaarlikogudus.eu/leeriopik, kust peaks hakkama abi saama õpetaja erinevate teemade käsitlemisel, ja see ei saa autorite sõnul kunagi valmis. Kogudustes on palju huvitavat leerimaterjali, mida võib sinna lisada.
Raamatu ilmumist on finantseeritud regionaalministri haldusalast.

Tiiu Pikkur

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)