Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Valminud on piiskop Tiit Salumäe portree

05.08.2020 | | Rubriik: Kirikuelu
Kirikujuhtide pildigaleriis piiskop Tiit Salumäe maali avamisel. Pildil Tiit Salumäe (vasakult), Urmas Viilma, portree, kunstnik Aapo Pukk. Seintel on näha peapiiskop Kuno Pajula ja piiskop Einar Soone portreed. Regina Hansen.

Kirikuvalitsuse majas nõupidamiste saalis avati 30. juunil piiskop Tiit Salumäe portree, mille on maalinud kunstnik Aapo Pukk.

Piiskoppide portreede galeriis on kujutatud kõik luterlikku kirikut juhtinud piiskopid ja peapiiskopid. 

EELK infovärav e-kirik annab sündmusest ülevaate. Peapiiskop Urmas Viilma rääkis eelmiste maalide saamisloost, millest mõni on valminud ametis olnud kirikupeade fotode põhjal. 

Piiskop Salumäed kujutava maali valmimine algas ärevust tekitaval ajal, meenutasid maali avamisel nii kunstnik kui ka portreteeritav. 

Ühisel jalutuskäigul piiskopilinnusesse oli nende kirjeldusel üldine meeleolu ärevust tekitav ning ka maa kevade-eelselt hall ja ilmetu. Kevade edenedes lisandus siiski päikesepaistet ja lootusrikast helgust nii loodusesse, inimeste meeltesse kui ka maalile. 

Üldmuljelt helgel pildil on piiskop Salumäe portreteeritud kodukiriku, Haapsalu toomkiriku taustal.

Järgmisena ootavad maalidel jäädvustamist piiskop Joel Luhamets ja peapiiskop Urmas Viilma. Maalidel on kavas jäädvustada ka kõik Eestit eksiilis teeninud kirikujuhid, kelle portreedele eraldatakse konsistooriumis eraldi saal.

Piiskop Tiit Salumäe (68) ordineeriti õpetajaks 1975. aastal ja määrati teenima Haapsalu kogudust. EELK piiskop aastast 2015.

Eesti Kirik

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)