Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esileht »

Valmimas on vaimulike eetikakoodeks

26.03.2014 | | Rubriik: Esileht

EELK piiskopliku nõukogu koosolek peeti 18. märtsil konsistooriumis.

Piiskopliku nõukogu alluvusse kuuluvate õpetuskomisjoni ja liturgiakomisjoni koosseisude ametitähtajad lõpevad. Koosolekul valitigi liturgiakomisjoni uued liikmed, kelleks said eelmisest komisjoni koosseisust Mihkel Kukk, Peeter Paenurm, Gustav Piir, Tiit Salumäe, Joel Siim, Kaido Soom, Marko Tiitus ja Tauno Toompuu. Otsustati, et ka kirikumuusikud peavad olema senisest rohkem kaasatud liturgiakomisjoni töösse. Kirikumuusikutest hääletati liturgiakomisjoni Jaanus Torrim ja Sigrid Põld.
Samuti valiti õpetuskomisjoni liikmed. Õpetuskomisjon jätkab vanas koosseisus (Andres Põder, Einar Soone, Arne Hiob, Tõnis Nõmmik, Ove Sander, Kaido Soom ja Randar Tasmuth) uue mandaadiga.
Põhjalikult käsitleti koosolekul vaimulike eetikakoodeksiga seonduvat. Teema tekitas elavat keskustelu ja otsustati küsimusi edasi menetleda ning järgmisel korral teemaga jätkata. Samuti on soovituslik käsitleda vaimulike eetikakoodeksit praostkondades vaimulike konverentsidel, et kogu kirik oleks eetikakoodeksi valmimise juures.
Assessor Tiit Salumäe tutvustas töögrupi «Kaheksa sajandit Maarjamaad» tegevust. Neitsi Maarjale pühendatud oikumeenilise temaatilise aasta tähistamise juhtlause on «Tehke, mis tema ütleb». Üritused algavad 7. septembril. Teema-aasta raames toimuvad mitmed muusikaüritused ja näitused ning ka palverännakud Maarja-nimelistesse kogudustesse. Internetis avatakse vastav koduleht www.maarjamaa.eelk.ee.
Kantsler Urmas Viilma kirjeldas, milliseid ettepanekuid võiks kirik erakondadele teha 2015. aasta riigikogu valimisteks, mis võiksid muuta kiriku olukorda majanduslikult kergemaks, ning kaplanaatide loomist haiglates ja hooldekodudes. Samuti pakuti välja II ülestõusmispüha lisamist riigipühade nimekirja. Ka kõneles Viilma ajalehe Eesti Kirik lisamisest riigieelarvest doteeritavate kultuurilehtede hulka.
Kaido Soom

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde!  (Jh 12:32)