Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Valmimas on kogukonnakiriku köök

14.06.2019 | | Rubriik: Kirikuelu

Selline on hetkel köök Saarde pastoraadis. Kätlin Liimets

Rahandusministeerium toetas kohaliku omaalgatuse programmi (KOP) 2018 sügisvoorus Saarde koguduse projekti „Kogukonnakiriku köök teenib kogukonna inimesi“. Mai lõpus saadi toetus jätkuprojektile.

Pärnu praostkonna Saarde kogudus on pikka aega puudust tundnud oma köögist. Piiratud rahaliste võimaluste tõttu kirjutati taotlus KOPi, millest saadud positiivne vastus sügisvoorus võimaldas soetada köögitehnikat: külmiku, nõudepesumasina, integreeritud ahju ja pliidiplaadi. Projekti esimese etapi maksumus oli 1789,9 eurot. Omafinantseeringu 195 eurot tasus Saar­de vallavalitsus. KOP 2019 kevadvoorus eraldati toetus köögikappide, kraanikausi ning õhupuhasti ostmiseks. Toetus oli 2000 eurot, omafinantseering 1000 eurot pärineb Hægelandi koguduselt Norrast. Köök loodetakse kasutusele võtta sügisel.
Koguduse juhatuse esimees Kristi Ollino jagas Eesti Kirikule, et viimase kümne aasta jooksul on kasvanud Saarde koguduse kogukonna tegevustes osalevate inimeste (lapsed, noored, lastevanemad) arv. „Juba aastaid korraldame laste- ja noortepäevi iga kuu. Tegu on avatud üritusega, kuhu on oodatud kõik soovijad; osalejaid on ka toimetulekuraskustes peredest. Seepärast soovime pakkuda lastele sooja toitu,“ kõneles ta.
Kristi Ollino lisas, et siiani on toitu valmistatud koguduse õpetaja ametikorteri väikeses köögis. On idee kaasata noori toiduvalmistamisse, et arendada elus toimetulemisoskusi. Uue köögi valmimine võimaldab ka tulevikus paremini toitlustada koguduse külalisi, lastelaagreid, talguid ning avada kirikukontsertidel kohvik.
Kätlin Liimets

Kandke üksteise koormaid, nõnda te täidate Kristuse seadust. (Gl 6:1)