Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Väljaanded

22.12.2010 | | Rubriik: Kirikuelu

 Scripta Annalia.
EELK Lääne praostkonna aastakiri.
Kord aastas ilmuv praostkonna väljaanne võtab kokku kirikuelu tähtsamad sündmused: kirikupäeva Tartus, koguduste juhatuseesimeeste konverentsi Roostal jm.
Ilmub Lehte Ilvese intervjuu äsja igavikuteele läinud õpetaja Priit Rannutiga, meenutus Haapsalu toomkiriku poole sajandi pikkusest ajaloost nõukogude võimu ajal ja tagastamisest kogudusele. Koorijuht Sirje Kaasik kirjutab kogudust organisti ja koorijuhina 35 aastat teeninud Lia Salumäest.
Ja nagu ikka on oma lehekülg kõigil praostkonna kogudustel.
 Kristlik Kasvatus.
Nr 3 (164). 2010.
Suurepärane abimaterjal pühapäevakoolide ja usuõpetajatele tundide ettevalmistamiseks. Siit leiab teadmisi hõimurahvast hantidest, andestamisest, veest, Jeesuse ülestõusmisest, meisterdamist jõuludeks jm.
Aga lugeda saab ka teoloogiadoktorite Tarmo Toomi ja Jaan Lahe artikleid Piibli mõistmise teemadel. Teoloogiadoktorant Kaisa Kirikal on teinud intervjuu Gea Taltsi ja Aare Kimmeliga, kes õpetavad piiblitarkusi raadio vahendusel.
 Pluss.
Nr 1/2010.
Noorteajakiri Pluss ühendab kolm keelt ja kultuuri ning kolme rahva tavad. Ajakirja teine number (esimene number ilmus 2009. aastal Soome misjoniorganisatsioonide toel. – Toim.) sündis Lääne-Nigulas, kus kohtus Eesti, Soome ja Venemaa noorte ajakirjanike tiim.
Eri lood Piiblile rajatud elust ja Jumala usaldamisest lasevad kogeda ühtsust, mille annab usk elavasse Jumalasse. «See sügis võib olla Sinu jaoks uus algus, kui otsustad järgida Jeesust,» ütleb ajakirja peatoimetaja Joel Reinaru. Noortelt noortele võiks olla selle ajakirja märksõna. 
 Ilma Valgus. 2010.
Tartu Maarja koguduse infoleht, mis kümnenda aastakäigu numbris kajastab kiriku taastamise hetkeseisu ja edasisi plaane, annab ülevaate suurematest sündmustest aasta jooksul nii sõnas kui pildis.
Kõneldakse algavatest Credo koolitustest kihelkonnas, lastetööst, Tooma missadest, sõpruskogudustest piiri taga, leinatööst ning antakse ülevaade jõuluaja ja aastavahetuse teenistustest. Lauluraamatu aasta eel tutvustab Helika Gustavson–Rätsep koraali «Nüüd paistab meile kaunisti» saamislugu.  
 Peterburi Teataja.
November-detsember 2010.
1999. aastast taasilmuv välja­anne kannab 45. numbrit ja on pühendatud Peterburi Jaani kiriku 150. aastapäevale. Kuna seisame pühakoja taasavamise künnisel, annab leht teada kiriku ehitamise ja taastamise kronoloogia. Väljaanne on eesti ja vene keeles, illustreeritud rohkete hea kvaliteediga piltidega.
Leht, mida trükiti 700 eksemplari, on välja antud MTÜ Peterburi Jaani Kiriku Fondi poolt. Et fond kogub annetusi kiriku oreli ja altarikatete heaks, on ära toodud ka nende arve number, mis on 221013842966.

Heitke kõik oma mure Tema peale, sest Tema peab hoolt teie eest. (1Pt 5:7)