Esileht » Online » Online artiklid »

Valitsus hakkab Narva kiriku ostu arutama juba tuleval nädalal

17.05.2016 | | Rubriik: Online artiklid

Täna kogunes Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) ja vabariigi valitsuse ühiskomisjon, kus tuli arutelu alla ka pankrotis Narva Aleksandri koguduse suurkiriku ostmine. Siseminister Hanno Pevkur arvas, et praeguste plaanide kohaselt võib ostuküsimus juba tuleval nädalal valitsusse jõuda.

Pevkur rääkis, et oluline oli saada EELK-lt kinnitus, et nad on valmis panustama kirikuhoone päästmisesse pankrotivarast. See kinnitus ka saadi – EELK on valmis katma ostusummast 50 protsenti, kui riik katab teise poole. Selleks on EELK koguma hakanud annetusi, mida Pevkuri sõnul on tänaseks juba üle 30 000 euro.

Veel lepiti kokku, et muinsuskaitseamet koostöös Viru praosti ja pankrotihalduriga panevad kokku nimekirja kirikuga seotud vallasvarast. «Meie jaoks on oluline, et kui me kiriku ostame, siis me ei osta lihtsalt seinu, vaid ka kogu sisustuse. Proovime kogu vallasvara teisipäevaks ära fikseerida,» ütles Pevkur.

Edasi loe Postimehest.

Vaata, me läheme üles Jeruusalemma ja seal viiakse lõpule kõik see, mis prohvetid on kirjutanud Inimese Pojast! (Lk 18:31)