Esileht » Elu ja Inimesed » Ühiskond »

Välisuudised

14.08.2019 | | Rubriik: Ühiskond

abubakar-abdullahiTunnustus vaprale imaamile

Tänavu juulis anti välja esimesed Ameerika Ühendriikide usuvabaduse auhinnad. Esimesteks laureaatideks olid kuus ühiskonnategelast Brasiiliast, Iraagist, Küprosest, Nigeeriast ja Sudaanist, kes on paistnud silma religioonidevahelise dialoogi edendamisel ja usuliste vähemuste kaitsmisel.
Autasustatutest pälvis erilist meedia tähelepanu 83aastane Nigeeria islamivaimulik Abubakar Abdullahi (pildil), kes varjas mullu toimunud vahejuhtumi ajal oma mošees sadu kristlasi muslimitest jõugu rünnaku eest. Ise seisnud ta mošee uksel, keelitades ründajaid pigem tapma teda ennast kui pühakojas olevaid kristlasi.

Võimudega pahuksis

Briti meediajärelevalveorganisatsioon Ofcom tuvastas tõsiseid rikkumisi islamliku telekanali Peace TV urdukeelsetes saadetes. Muu hulgas on neis esinenud usuõpetajad väitnud, et maagiaga tegelejaid ja islamiusust taganejaid tuleks karistada surmaga, homoseksuaalid on hullemad kui loomad ning alaealisi tüdrukuid võib panna mehele isegi siis, kui ilmalikud seadused seda ei luba. Ofcomi hinnangul kaalutakse telekanali vastu sanktsioonide kehtestamist, sest selliste vaadete propageerimine on Briti seadustega vastuolus.
Varem sel aastal on Briti meedias palju vastukaja äratanud sealsete konservatiivsetest muslimitest lastevanemate protestid selle vastu, et seksuaalkasvatuse tundides propageeritavat sallivuse õpetamise sildi all homoseksuaalset eluviisi. Nende protestidega on liitunud ka konservatiivseid kristlasi.

Poola kirik LGBT vastu

20. juulil vapustas Poolat Bia­łystokis toimunud LGBT õiguste pooldajate marsist osavõtnute ründamine paremäärmuslaste poolt. Roomakatoliku kiriku esindajad mõistsid vägivalla ühemõtteliselt hukka, ent liberaalne meedia peab neid ikkagi toimunus kaassüüdlaseks. Bia­łystoki peapiiskop oli nimelt eelnevalt väljendanud oma vastuseisu marsile ning kirik on üldse paistnud silma karmi kriitikaga LGBT ideoloogia aadressil. Muuhulgas on meedias palju kõneainet tekitanud ka Krakówi peapiiskopi Marek Jędraszewski 1. augustil tehtud üleskutse seista vastu „vikerkaarevärvilisele katkule“.

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde! (Jh 12:32)