Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Välisuudised

07.09.2022 | | Rubriik: Uudised

Rootsi peaminister kirikust

Rootsi sotsiaaldemokraadist peaminister Magdalena Andersson (pildil) kinnitas intervjuus ajalehele Dagen, et kaalub uuesti luterliku rahvakirikuga liitumist, vahendab portaal cne.news. Kirikust astus Andersson välja 18aastasena, sest ta ei uskunud Jumalasse. Ehkki tema veendumused pole muutunud, hindab peaminister nüüd väga kõrgelt kirikute ühiskondlikku tegevust ning seda, et nad pakuvad inimestele kogukonnatunnet, abi ja juhatust.

Brittide palveelust

Inglise Kiriku tellimusel uuringufirma Savanta ComRes poolt läbi viidud küsitlus näitas, et Briti noored on innukamad palvetama kui varasemate põlvkondade esindajad.

18–34aastastest noortest kinnitas nimelt tervelt 56%, et nad on kunagi palvetanud ning kolmandik väitis end olevat palvetanud viimase kuu jooksul. Üle 55aastastest brittidest on oma eluajal palvetanud aga ainult 41% ja viimase kuu jooksul 25%. Peamiselt palvetavad britid oma perekonna ja sõprade (69% palvetajaist) ning neile tuttavate haigete inimeste (54%) eest.

Lätlased ei loe Piiblit

Läti Delfi teatel selgus aga seal SKDSi poolt läbi viidud küsitlusest, et 73% riigi elanikest ei loe mitte kunagi Piiblit. 12% loeb seda harvemini kui kord aastas, 7% paar korda aastas, 4% paar korda kuus ja 3% peaaegu iga päev.

Nende arv, kes üldse Piiblit ei loe, on viimasel ajal kasvanud – 2000. aastal oli neid 47%, 2011 aga 60%. Seevastu igapäevaste piiblilugejate osakaal pole sajandi algusest peale kuigivõrd muutunud.

Leedu mõjukad preestrid

Leedus koostati 925 eksperdi arvamuste põhjal mõjukaimate avaliku elu tegelaste edetabel, kirjutab Leedu Delfi. Mõjukaimaks avaliku elu tegelaseks osutus ajakirjanik Edmundas Jakilaitis, ent esikümnesse mahtus koguni neli roomakatoliku kiriku vaimulikku: preestrid Ričardas Doveika ja Algirdas Toliatas, Vilniuse peapiiskop Gintaras Grušas ning Kaunase emeriitpeapiiskop Sigitas Tamkevičius.

Me ei heida oma anumisi Su palge ette mitte oma õiguse pärast, vaid Sinu suure halastuse pärast! (Tn 9:18)