Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Välisuudised

23.02.2022 | | Rubriik: Uudised

Palve rahu eest

Soome luteri kiriku piiskopid esinesid ühisavaldusega, milles kutsusid üles möödunud pühapäeva jumalateenistustel palvetama selle eest, et Jumal kaitseks Ukraina rahvast ja sõda jääks puhkemata. Riia toomkirikus toimus 15. veebruaril aga oikumeeniline jumalateenistus, millel samuti palvetati rahu eest Ukrainas.

Radikaalsed sakslased

Katoliiklikus maailmas on suurt tähelepanu ja vastakaid arvamusi põhjustanud Saksamaa Sinodaalne Tee – 2019. aastal alguse saanud arutelude sari kirikuelu uuendamise üle, milles piiskoppide kõrval osalevad ilmikkatoliiklaste esindajad. Viimaste seas on suures ülekaalus radikaalsete reformide pooldajad. Näiteks viimasel, 3.–5. veebruarini Maini-äärses Frankfurdis toimunud Sinodaalse Tee istungjärgul olid arutuse all dokumendid, milles tehakse ettepanek hinnata ümber katoliku kiriku suhtumine homoseksuaalsusesse, lubada naiste ordineerimist, leevendada preestrite abiellumiskeeldu ja kaasata ilmikuid piiskoppide valimise protsessi.

Lätlased Ameerikas

Läti Evangeelne Luterlik Kirik (LELK) on saanud Rahvusvahelise Luterliku Nõukogu (RLN) vaatlejaliikme staatuse, kinnitab kiriku koduleht. Septembris Keenias toimuval RLN konverentsil on oodata LELKi vastuvõtmist täisliikmeks. Praegu kuulub RLNi 54 konservatiivset luterlikku kirikut, millest tuntuim on USA Missouri sinodi luterlik kirik.

Jaanuaris käis peapiiskop Jānis Vanagsi juhitud LELKi delegatsioon pikemal visiidil Ameerika Ühendriikides. Eesmärgiks oli sidemete tihendamine USA konservatiivsete luterlaste ja anglikaanidega, ent kohtuti ka USAs elava Läti Evangeelse Luterliku Kiriku Maailmas (LELKM) peapiiskopi Lauma Zušēvicaga.

LELKM on endine läti pagulaskirik, mis juba mõnda aega on aga tegutsenud ka Kodu-Lätis, pakkudes vaimulikku kodu neile luterlastele, kelle jaoks LELK on liiga konservatiivne. LELKi kodulehel ilmunud pressiteate kohaselt arutati sõbralikus õhkkonnas toimunud kohtumisel muu hulgas kahe kiriku vahelisi keerukaid suhteid.

Inimese Poeg ei ole tulnud, et lasta ennast teenida, vaid et ise teenida ja anda oma elu lunaks paljude eest! (Mt 20:28)