Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Välisuudised

26.01.2022 | | Rubriik: Uudised

Paavst kahtluse all

Saksamaal eelmisel nädalal avaldatud raporti kohaselt ei pööranud emeriitpaavst Benedictus XVI (Joseph Ratzinger) 1977–82 Müncheni peapiiskopina teenides piisavat tähelepanu seal ettetulnud pedofiiliajuhtumitele. Muu hulgas seatakse kahtluse alla paavsti väited, et ta polnud tollal nendest teadlik.

Kardinali üleskutse

Katoliku kiriku Vilniuse emeriitpeapiiskop kardinal Audrys Juozas Bačkis (pildil, 84) kutsus intervjuus uudisteagentuurile LETA leedulasi üles olema osavõtlikumad riiki mulluse rändelaine ajal saabunud immigrantide suhtes.

„Ma sooviksin väga, et 4000 Leedus olevat asüülitaotlejat tunneksid, et on leedulasi, kes neid aidata tahavad,“ tsiteeris kardinali sõnu Leedu Rahvusringhäälingu ingliskeelne koduleht.

Bačkis ise käib Aafrikast pärit kristlastest sisserändajate palvel igal nädalavahetusel Pabradė migrantide vastuvõtukeskuses missat pühitsemas.

Vähene usaldus

Forsa instituudi äsjase uuringu kohaselt ilmutas 33% küsitletud Saksamaa elanikest suurt usaldust protestantliku kiriku ning vaid 12% katoliku kiriku suhtes, vahendab portaal evangelisch.de. Kui ametisse astuvat paavst Franciscust usaldas 60% sakslastest, siis nüüd ainult 26%.

Suurem on usaldus kirikute vastu nende endi liikmete seas. Huvitaval kombel usaldavad aga Saksamaa katoliiklased rohkem protestantlikku kirikut (37%) kui enda oma (29%).

Raport tagakiusamisest

Open Doorsi tänavuse raporti kohaselt kannatab 1/7 kõigist maailma kristlastest tõsise tagakiusamise pärast. Kõige raskem on organisatsiooni kinnitusel praegu Jeesuse järgijana elada Afganistanis, Põhja-Koreas ja Somaalias. Ka Myanmar, kus on tegutsenud meie misjonärid Joona ja Helene Toivanen, on Open Doorsi reitingus kõrgel 12. kohal.

Open Doorsi USA haru juht David Curry kritiseeris väljaande The Christian Post kinnitusel teravalt aga ka reitingus 17. kohal asuvat Hiinat niihästi kristlaste kui uiguuri muslimite ahistamise pärast. Curry hinnangul oleks seetõttu põhjust boikoteerida peagi Pekingis algavaid taliolümpiamänge.

Nõnda peab ülendatama Inimese Poeg, et igaühel, kes usub, oleks temas igavene elu. (Jh 3:14b,15)