Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Välisuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Afganistan kõneaineks

Talibani islamiliikumise võimuletõusmine Afganistanis on ajendanud sõna võtma ka paljusid Euroopa kirikujuhte.

Nii kutsus Inglise Kiriku Canterbury peapiiskop Justin Welby oma Facebooki-lehel üles palvetama Afganistani rahva eest ning leidis, et Talibani võimu eest põgenevate inimeste vastuvõtmine on Suurbritannia jaoks moraalne kohustus.

Ka Saksamaa Evangeelse Kiriku juhid on kutsunud üles pakkuma varjupaika võimalikult paljudele neist afgaanidest, kelle elu on ohus liberaalsete vaadete ja lääneriikidega koostöö tegemise pärast.

Usk Austraalia rahvaloendusel

10. augustil toimus Austraalias rahvaloendus. Tavakohaselt tegid ateistlikud organisatsioonid aktiivset kihutustööd, et võimalikult paljud inimesed valiksid usku puudutava küsimuse puhul variandi „religioon puudub“. Konservatiivne kristlik organisatsioon FamilyVoice omakorda polnud rahul sellega, et nimetatud variant oli ankeedis paigutatud esimesele kohale, mis võivat kõhklejaid selle kasuks valima mõjutada.

Eelmisel, 2016. aasta loendusel valis võimaluse „religioon puudub“ 30,1% austraallastest. 22,6% elanikest pidas end katoliiklaseks ja 13,3% anglikaaniks. Kristlasi ühtekokku oli Austraalia 23,4 miljonist elanikust 52,2%.

Vaktsineerimise dilemma

Ka Lätis kütab kirikuinimeste seas kirgi COVID-19 vastu vaktsineerimise teema. Nii keelas Läti katoliiklaste ülemkarjane, Riia peapiiskop Zbgņevs Stankevičs (pildil) vaimulikel tegemast kantslist vaktsineerimisvastast kihutustööd. Ühel aktiivsel vaktsineerimisvastasel preestril on juba keelatud ametikohustuste täitmine ning teisele antud range hoiatus.

Läti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Jānis Vanags seevastu kinnitas Läti Delfile, et luteri kirikut ei juhita käskude ja keeldudega. Seetõttu on ka vaktsineerimisotsuse tegemine iga inimese vaba valiku küsimus.