Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

VÄLISUUDIS

15.12.2006 | | Rubriik: Uudised

Soome sai religioossete ühenduste andmebaasi

Soome kiriku uurimiskeskuse ja uute religioossete liikumiste uurijavõrgustiku USVA registreeritud seltsi koostöös on valminud projekt «Religioonid Soomes». Selle eesmärk on koguda ja käigus hoida Soomes tegutsevate ja tegutsenud religioossete ühenduste digitaalset andmebaasi.

 2003. aastal looma hakatud andmebaasi põhiosa on valmis, ent seda täiendatakse peaaegu iga päev. Andmebaas peaks looma uusi võimalusi soomlaste religioossete ühenduste uurimiseks ja religioossuse muutumise kaardistamiseks, see on mõeldud nii koguduse töötegijatele, ametnikele, religiooniuurijatele kui ka tavakodanikele.

Projekti läbiviimise eest vastutab käesoleva aasta algusest kiriku uurimiskeskus. Projekti juhivad religiooni- ja rahvastikuspetsialistid, ent töösse on kaasatud ka erinevate konfessioonide esindajad. Andmebaasi avalik osa hõlmab religioosseid ühendusi puudutavat põhiinfot: ametlik nimetus, kontaktandmed, liigitus andmebaasis, lisainformatsiooni lingid ja religioosse profiili kirjeldus.

Soome religioonispekter on laienenud alates 1950ndatest aastatest – tänapäeval tegutseb seal kaugelt üle saja religioosse ühenduse. Koguduste ja kohalike ühenduste lisandumise ning olemasolevate ühenduste muutuste tõttu suureneb nende arv pidevalt.

Allikas: Soome kiriku infokeskus

Tõlkinud Margot Vent

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)