Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Välismaal rahvuskaaslasi teenimas

09.10.2013 | | Rubriik: Kirikuelu

Los Angelese eesti kogudus USA läänerannikul on olnud oma õpetajata suvest saati, kui kogudust 14 aastat teeninud Jüri Pallo naasis Eestisse.

Koguduse juhatus on õpetaja ametikoha kuulutanud vakantseks. Selle täitumiseni aetakse läbi külalisõpetajatega. Esimesena lendas Ameerikasse Pärnu praost Enn Auksmann, kes on kirikuvalitsuselt küsinud endale puhkuse 4. septembrist 23. oktoobrini.
Los Angelese koguduse koduleht netis annab teada, et koguduse lõikuspüha-jumalateenistus ja suvepäev toimus 22. septembril Linda ja Edgar Kaskla lahkes kodus ning kohal oli üle 60 inimese. Jutluses meenutas Enn Auksmann ligi 25 aasta tagust aega, mil ta asus õppima usuteaduse instituuti ning kuidas prof Kalle Kasemaa 31. oktoobri hommikul väiksesse auditooriumisse astudes ilma igasuguse sissejuhatuseta lausus: «Puhastage usku oma südames!»
Järgmine jumalateenistus peeti juba 6. oktoobril kirikus.
Ka edaspidi on kogudusele oodata külalisõpetajaid. Oktoobri lõpus lendab Ameerikasse Allan Taruste koos abikaasaga, novembri lõpus saabub Kuusalu õpetaja Jaanus Jalakas abikaasaga ja on siin külas kuni 7. jaanuarini, teatab koguduse netileht.
Õpetaja Jüri Pallo on saanud peapiiskopilt loa kandideerida Koeru koguduse õpetajaks. Kogudus on kaks aastat pärast abielupaari Allan Praatsi ja Elve Benderi lahkumist Viljandisse olnud hooldatav kogudus.
Eestist on viimasel kümnendil lahkunud mitmeid vaimulikke, nagu Meelis Rosma Austraaliasse, Kalle Kadakas Kanadasse, Lagle Heinla Inglismaale. Mart Salumäe teenib eestlaste kogudust Kanadas, Tuuli Raamat Soomes. EELK on lähetanud oma vaimuliku ka Vancouveri eestlasi teenima, kus viimati oli õpetaja Mihkel Kukk ja praegu emeriitõpetaja Ants Leedjärv.
Sirje Semm

Laulge Issandale uus laul, sest ta on teinud imetegusid.  (Ps 98:1)