Esileht » Arvamused » Nädala ringvaade »

Valimiste tähe all

26.11.2014 | | Rubriik: Nädala ringvaade

Vaevalt alata jõudnud riigikogu valimiste kampaania on juba pälvinud rohkesti kriitikat. Äsja tekitasid vastakaid arvamusi poliitikasse läinud erukindralite seisukohavõtud riigikaitse teemadel. Möödunud nädalal aga äratasid pahameelt nii sotsiaaldemokraatide kui reformierakondlaste valimisreklaamid.
Mitte ainult oma isiklikust, vaid ka üldisest kasust lähtuda püüdev kodanik on kimbatuses. Ka seekord keskenduvad valimislubadused lühiajalisele perspektiivile ning suuremate valijaskonna gruppide meelitamisele materiaalsete hüvede ja üldsõnaliste loosungitega. Kui pikaajalistest eesmärkidest üldse räägitakse, näivad need sageli küsitavad.
Heaks näiteks on jõukuse poolest Lääne-Euroopa riikidele järelejõudmise taotlus. Esiteks ei pruugi see üldse teostatav olla. Teiseks, miks peaksimegi iga hinna eest püüdma saada rumala mehe sarnaseks, kelle põllumaa oli hästi vilja kandnud? Keskendugem pigem sellele, et meie ühiskonnas oleks juba praegu rohkem inimlikkust ja õiglust.
Ka täna valitavalt EELK peapiiskopilt oodatakse mitmesuguste eesmärkide saavutamist. Ühed rõhutavad pakiliste majanduslike ja administratiivsete probleemide lahendamise vajalikkust, teiste arvates peaks ta tegelema kirikus erimeelsusi põhjustavate õpetuslike küsimustega. On ka neid, kes ootavad kirikupealt seisukohavõtte kõlbelistes ja ühiskondlikes küsimustes.
Ent ehk on õigupoolest tarvis ainult üht – et kiriku sõnumist jääks nii koguduseliikmetele kui ühiskonnale laiemalt kõlama evangeelium lunastusest Kristuses.
Rain Soosaar

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)