Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

„Valguse tähed“ on ilmumas

29.01.2020 | | Rubriik: Kultuurielu

Valguse tähed_esikaasTähistamaks küünlapäeval viie aasta möödumist peapiiskopi ametisse pühitsemisest ilmub Urmas Viilma sulest raamat „Valguse tähed“ (fotol).

Veebruari alguses raamatupoodidesse jõudev teos koondab tsitaate ja mõtteid Urmas Viilma toomkoguduse õpetaja ja peapiiskopi ametiaja jutlustest, karjasekirjadest, kõnedest ja artiklitest. Peapiiskop kirjutab eessõnas: „Meie ümber on palju sõnu. Keegi on sõnad vabaks lasknud ja need ümbritsevad meid kõikjal. /…/ Siin raamatus on kammitsetud mõtted – sõnasõlmed –, mis on paljude teiste mõtete hulgast esile tõstetud ja eraldi valgusvihku asetatud. Jutluste, kõnede ja karjasekirjade läbikaalutud sõnadest moodustunud tsitaadid saavad sõnumiteks, mis kõnetavad teisiti kui tekstimassiividesse peidetuna.“
Valmiva teose esitlused koos võimalusega paluda autorilt raamatusse autogrammi toimuvad esmaspäeval, 3. veebruaril kell 18 Tallinnas Viru keskuse Rahva Raamatu kaupluses ja pühapäeval, 9. veebruaril kell 12.30 Tallinna piiskoplikus toomkirikus pärast jumalateenistust.
Eesti Kirik

Kiidetud olgu Jumal, meie Issanda Jeesuse Kristuse Isa, kes oma suurest halastusest on meid uuesti sünnitanud elavaks lootuseks Jeesuse Kristuse ülestõusmise läbi surnuist. (1Pt 1:3)