Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Valga praostkonna laulupäev Laatre kirikus

28.06.2019 | | Rubriik: Kultuurielu

Praostkonna laulupäeval Laatre kirikus. Esiplaanil Karula koguduse õpetaja Enno Tanilas.Aare Nõmm

Üheks põhjuseks Laatres kokku tulla oli võimalus lasta orelil esimest korda pärast poole sajandi pikkust varjusurma hõisata.

Aitäh selle eest, laatrelased, LEADERi programm, kultuurkapital, Valga vald ja meister Olev Kents. Uhkes protsessioonis mindi muusika mürtsudes pühakotta. Kirikukoorid Elvast, Karulast, Nõost, Otepäält, Puhjast, Viljandist, Vastseliina koguduse ja Võru valla ühendkoor, Tõlliste-Puka-Sangaste segakoor, Karijärve keelpilliorkester ja Pühajärve-Rõngu puhkpilliorkester koos praostkonna vaimulikega kandsid ette Tuuliki Jürjo ühe varaseima teose „Rahvalaulumissa“.
See oli esimene kord, mil see oopus teostus täismahus (arvestades saatemuusikuid, neist enamik muide lapsed) ja nauditavalt. Autor oli väga õnnelik ja puudutatud said kõik osalised.
Saksalik jumalateenistuskord ning eesti oma rahvalaul, see tekitas ainulise sünergia. Ka teatav naivistlik, ent siiras teostus oli aus ja ehe. Omamoodi kristlik happening kui kunst, mida tehti läbi üheskoos, oli ometi naturaalne jumalateenistus koos jutluse, armulaua ja kõige muuga. Laulsime oma Issandale uut laulu, ja see oli väga lahe!
Laatre mahedakõlalise oreli remont on lõpusirgel ja annetused väga oodatud. Iseäranis ajal, mil tilluke kogudus hakkab parandama pühakoja lagunenud katust ja raha kulub kui raba … Ent Laatre hooldatav kogudus on kui võilill, mis kasvanud läbi asfaldi, ja murrab müüti Lõuna-Eestist kui vaesunud heitunud ääremaast. Elame veel!
Tiit Kuusemaa

Kristus ütleb: Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise! (Mt 11:28)