Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Valga kogudus osales kohvikutepäeval

19.08.2020 | | Rubriik: Kirikuelu
Valga-Valka kohvikutepäeval osales ka Valga koguduse kellatorni trepi kohvik, kus oma panuse andsid (vasakult) Lisanne Birn­baum, Jane Suvi, õpetaja Margus Suvi kondiitrist ristitütar Ruth Birn­baum ja Priit Birnbaum. Margus Suvi.

8. augustil toimus Valga-Valka kohvikutepäev, mille 18 kohviku seas osales esimest korda ka 140 aastat tagasi asutatud Valga Peetri-Luke kogudus ja avas kellatorni trepil kohviku.

„Kiriku torni välistrepp sai just valmis ja kohviku tegime sellele tähelepanu tõmbamiseks. Ettevõtmine osutus väga menukaks, hinnanguliselt külastas meie kohvikut umbes 200 inimest, teiste seas 40-liikmeline ekskursioonigrupp Lätist. Avatud oli mängunurk ja sai külastada kirikutorni,“ jagas rahulolevalt koguduse õpetaja Margus Suvi.

Tööd torni välistrepi tegemiseks algasid juba 6. juunil 2018, kuid trepi valmimine võttis aega. Muinsuskaitseametiga kooskõlastamisest aeganõudvam oli uute trepiastmete valmistaja leidmine Eestist. Lõpuks valasid eritellimusel käsitsi tehtud vormides uued trepiastmed ja plaadid Riia meistrid, ka eelmine trepp valmis Riias. 

Piiride taasavamise järel said astmed lõplikult paika ja töö tegi OÜ Status Pluss Ehitus. Järgmisena asutakse uut peatreppi renoveerima. Esimeste töödega on juba alustatud ja Riia meistrid ootavad taas mõõte.

Kätlin Liimets

Tänu olgu Jumalale, kes ei ole heitnud kõrvale mu palvet ega ole mult ära võtnud oma heldust!  (Ps 66:20)