Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Vaimustub orelimuusikast

12.11.2014 | | Rubriik: Persoon kaasajast

anton medvedevAnton Medvedev (fotol) on Eestis elanud kaks aastat, ta õpib Viljandi kultuuriakadeemias ning aitab teenida Viljandi Pauluse ja Kõpu koguduses.

Võiks öelda, et Anton on tõeline leid. Või nagu noorte kõnepruugis öeldakse, et nunnumeeter on laes. Tal on vanust 27 aastat, räägib hästi eesti keelt, kuigi on sündinud Venemaal Nižni Novgorodis ja Eestis elanud vaid kolm aastat.
Anton ütleb, et käis kodulinnas Ingeri kiriku jumalateenistustel ja kord pani õpetaja ta fakti ette, et pühapäeval tuleb tal oreliga teenistust saata. Ühele pühapäevale järgnes teine ja huvi kirikumuusika vastu muudkui kasvas. Kuna ta samal ajal huvitus eesti kultuurist üldse, hakkas ta otsima võimalust siia orelimängu õppima tulla.
Aasta on ta aidanud teenida Kõpu koguduses ja õpetaja Hedi Vilumaal on öelda vaid head: «Anton on selline tore inimene, kes on välja öelnud, et talle on oluline kogu koguduseelu. Ta on hingelt kirikumuusik kõige paremas tähenduses. Viisakas ja tähelepanelik igas eas inimeste vastu.»
Kas Anton pärast  õpingute lõppu Eestisse jääb, näitab elu, aga tahtmine tal oleks. Muusikaõpetaja Aaro Tetsmann kinnitab talle, et siin on oreleid palju, aga mängijaid vähe.
Rita Puidet

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)