Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Vaimulikuks Suurbritannias

15.09.2021 | | Rubriik: Kirikuelu, Persoon kaasajast
Piiskop Tiit Salumäe (vasakult), LCiGB piiskop Tor B. Jørgensen, vastordineeritud Meelis Süld, emeriitpiiskopid Walter Jagucki ja Martin Lind. Daniel Szadvari.

Laupäeval, 11. septembril ordineeriti Meelis Süld Suurbritannia Luterliku Kiriku (Lutheran Church in Great Britain – LCiGB) vaimulikuks kutsega asuda Londonis Püha Anna koguduse abiõpetajaks.

Ordinatsioonitalitus toimus Londonis St Mary-at-Hilli kirikus, kus käib koos Londoni Püha Anna kogudus. Kuigi Meelis Süld ordineeriti kohaliku koguduse abiõpetajaks, on tema ülesandeks olla ka piiskopi assistent ning Suurbritannia Luterlike Kirikute Nõukogu suhtekorraldusspetsialist. 

Ordineeris piiskop Tor Berger Jørgensen, kelle jaoks oli Sülla preestriks pühitsemine esimene ordinatsioonitalitus LCiGB ülemkarjasena. 

Inglise kiriku Londoni piiskop delegeeris end esindama preestrite koolituse eest vastutava vaimuliku Arani Sen’i. Teenistusest võttis osa samal ajal Suurbritannias ametivisiidil olev piiskop Tiit Salumäe Eestist. 

„See oli minu jaoks väga liigutav, sest oleme tuttavad juba 20 aastat seoses kristliku meediatööga,“ kommenteeris Meelis Süld piiskopi osalemist, lisades, et kuna Inglismaal on tava kutsuda ordinatsiooniteenistustele kõikide kohalike luterlike kirikute vaimulikud, siis oli kirikuliste seas ka Londoni eesti koguduse õpetaja Lagle Heinla.
Teenistusest Eesti Kirikule ülevaadet andes ütleb Süld: „Meie kiriku jaoks oli see suursündmus, mis tõi kokku suure osa vaimulikest, hulganisti külalisi teistest luterlikest kirikutest, Inglise kirikust, aga samuti minu pere ja sõbrad. Ordinatsioonile eelnes kõik see, mida ka Eestis tulevaselt vaimulikult eeldatakse – usuteaduse magistrikraad, psühholoogilised testid, taustakontroll, kogudusetöö praktika, eksamid kutsekomisjoni ees, piiskopi ja kirikuvalitsuse kinnitus.“
Ta kinnitab, et on oodanud vaimulikuks saamist aastaid, tehes omalt poolt kõik selleni jõudmiseks: „Olin ootel, kus ja millal on minu õige koht ja aeg. Tunnen, et Jumal on leidnud minu jaoks parima ja väga turvalise paiga, kus mind vajatakse ja oodatakse.“ 

Staažikas ajakirjanik Meelis Süld jätkab ka Eesti Rahvusringhäälingu ususaadete toimetajana Vikerraadios.

Liina Raudvassar

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)