Esileht » Online » Online artiklid »

Vaimulikud manitsevad inimesi pühadel koju jääma

07.04.2020 | | Rubriik: Online artiklid

Tänavuste ülestõusmispühade ajal manitsevad vaimulikud inimesi teenistusi veebisilla vahendusel jälgima. Ka need kogudused, kes operatiivset infot kodulehele ei postita, kinnitavad telefonitsi, et teenistustele ei tohi kohale tulla.

Peapiiskop Urmas Viilma läkitas möödunud nädala lõpus luteri kiriku vaimulikele kirja, kus rõhutab eriolukorra tingimuste tähtsust. “Meie endi usk võib olla tugev, kuid me ei tohi oma isiklikule usule toetudes saada viiruse levitajateks. Kui me ei suuda kogudusele piisava veendumusega anda edasi sõnumit, et Kristus tuleb nende juurde ka koju, siis tuleb kirikute uksed ka isiklikuks palvetamiseks täiesti sulgeda,” teatas Viilma.

Sarnaselt teatas metropoliit Stefanus, et kannatusnädal ning paasapüha jäävad avalikult pidamata. “Palume, ka neil meile tähtsatel päevadel ei kogunetaks kirikute juurde või mujale pühi tähistama, vaid järgitaks eriolukorra nõudeid,” lisas ta. Selle asemel lindistab Eesti Apostlik-Õigeusu kirik võimalikult palju teenistusi ja jagab neid interneti ning ETV 2 vahendusel.

Edasi loe Delfist.

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde! (Jh 12:32)