Esileht » Online » Online artiklid »

Vaimuliku surmateemalised postitused panid veebi kihama

29.07.2016 | | Rubriik: Online artiklid

EELK Jaani koguduse õpetaja Jaan Tammsalu postitasFacebooki oma kogemustel ja mõtisklustel põhinevad mahukad märkmed leinast ja surmast, mille vastu tekkis kiiresti oota­matult suur huvi.

“Ei, ma ei osanud sellist tähelepanu oodata,” tunnistab Jaan Tammsalu. Ta arvanud, et vaid üksikud inimesed võtavad tema märkmed lahti, kui ta juuli keskel Facebooki koguduse lehele nende ülespanekut alustas. “Ei osanud küll mõelda, et keset sooja suve leinateema nii palju huvi ärataks, kuid ehk see näitab, et nendest asjadest tahetakse rohkem teada ja rääkida, kui seda on siiani tehtud,” arvab Tammsalu.

Enim üllatab teda suur tagasiside, kirjutatakse ja tänatakse. “Inimesed ei tea paljusid lihtsaid asju, kas või seda, et ka urnimatusele võib vaimuliku kutsuda või mida pärast lähedase surma tuleks ette võtta. Olen püüdnud enim esitatud küsimustele lihtsalt ja praktiliselt vastada,” selgitab vaimulik.

Kolme ossa (surm, matus, lein) jaotatud märkmed põhinevad vaimuliku kogemustel ja mõtisklustel, need on kirja pandud vahetult ja praktiliselt. Jaan Tammsalu loal avaldab Maaleht valiku küsimusi ja vastuseid, kogumahus on tekst leitav Maalehe veebilehel ja samuti Facebookis EELK Tallinna Jaani koguduse ja kiriku lehel.

Edasi loe Maalehest.

Kandke üksteise koormaid, nõnda te täidate Kristuse seadust. (Gl 6:1)