Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Vaimuliku muusika festival Peipsi pealinnas

05.08.2020 | | Rubriik: Teated

4.–9. augustini toimub V rahvusvaheline vaimuliku muusika festival VM Fest Mustvee. See on kõrgetasemeline vaimuliku muusika festival, mis toimub Peipsi pealinnas Mustvees. Mustvee linn on unikaalne selle poolest, et linna väiksel territooriumil asuvad viis erineva konfessiooni kirikut: luteri kirik, Püha Nikolause kirik, Püha Kolmainu kirik, Betaania koguduse pühakoda ja vanausuliste palvela. Tänu sellele unikaalsele nähtusele võib Mustvee linna nimetada omamoodi Eesti Jeruusalemmiks. 

Festivali sümboliks on kala, Jeesuse Kristuse sümbol, sest kreeka keeles annavad sõnade „Jeesus, Kristus, Jumala Poeg, Päästja“ esitähed kokku IHTYS, mis tähendab kala. Kahtlemata sümboliseerib kala kuju ka kogu Peipsimaad.

Festivali algatas 2015. aastal Valeri Petrov, vaimuliku – nii varajase kui kaasaegse – muusika hea ja kogenud asjatundja. 

Festivali kontserdid toimuvad Mustvee pühakodades. Festivalil on esindatud kõigi Mustvees olevate konfessioonide muusika, mida esitavad Eesti tippkollektiivid ja solistid kõrvuti väliskülalistega. 

Festivali kuulajatele tutvustatakse tõelisi vaimuliku kultuuri pärle. VM Fest Mustvee lõpeb galakontserdiga, kus osalevad kõik esinejad.

5. august kl 19 Betaania kogudus (Tähe 5). SU ARMASTUS JÄÄB. Koor EKKLESIA & band.

6. august kl 19 Püha Nikolai kirik (Tartu 14). RETŠ POSPOLITAJA ÕIGEUSU MUUSIKA. Meesansambel PARTES (Poola). 

7. august kl 19 EELK kirik (Tartu 45, Mustvee). EHI END, MU HING. Leedu vaimulikku muusikat esitavad ASTA KRIKSCIUNAITE (sopran, Leedu) ja JURGITA KAZAKEVICIUTE (orel, Leedu).

8. august kl 19 Kultuurikeskus (Tartu 12). BÜTSANTSI TAASLOOMINE. Vanausu preester Vassili Volkov ja ansambel PARADISUS VOCIS (Läti).

9. august kl 18 Kultuurikeskus (Tartu 12). GALAKONTSERT. 

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde! (Jh 12:32)