Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Vaimulikel laulupidudel kuuldud tekstid on raamatus

13.01.2016 | | Rubriik: Kultuurielu

laulaupeoraamatAasta viimastel päevadel ilmus kaunis loodusfotodega varustatud vaimulike laulupidude tekstiraamat «Mõtisklusi Maarjamaast» (fotol).

Suvel 2.–5. juulini toimunud kirikupäev ja vaimulik laulupidu «Maarjamaa – Isa maa» on minevikuks saanud. Kirikupäeva ja Laulupeo Sihtasutus tänab südamest kõiki, kes neid selle juures nõu, jõu ja palvetega aitasid!
Laulupeol osalenud inimesed saavad nüüd oma noodiraamatute kõrvale riiulisse seada laulupidude tekstiraamatu «Mõtisklusi Maarjamaast», mille on välja andnud EELK Kirikupäeva ja Laulupeo SA. Raamatusse on koondatud viimasel kolmel laulupeol kõlanud mõtisklused. Kui lauldud laulud on laulikutes alles, siis muud tekstid jäävad enamasti vaid arhiivi. Seetõttu otsustatigi kogumikus avaldada laulupidudel kõlanud kaunid mõtted, sest need väärivad ikka uuesti ülelugemist.
«Muusika kaudu on võimalik tunnetada sügavamalt ja vahetumalt – nii on leitud juba aastasadade taga. Eesti rahvas on läbi aegade laulnud, sest südamekambrid on ikka vahel täis muret, rõõmu, hirmu või armu. Nii tänapäevalgi. Laulud tööst, pereelust, pulmadest, armastusest, Jumalast, kodumaast ja sõjast kõnelevad meie esivanematest ja kaasmaalastest, jutustades nende elu lugu.» Need read on kirjutanud Anna Humal.
Tekstide autorid ongi Anna Humal («Tarkuse allikale», 2005), Doris Kareva («Mu mano tulge, latse», 2010 – Kiituselaul) ja Arho Tuhkru («Maar­jamaa – Isa maa», 2015). Looduspildid mõtiskluste juurde on teinud Viimsi koguduse õpetaja Mikk Leedjärv. Koostaja ja toimetaja on laulupeo sihtasutuse tegevsekretär Kaie Tanner, kujundaja Anneli Kenk.
Raamatud on saadaval kristliku kirjanduse kauplustes, konsistooriumis ja kooriühingus (Roosikrantsi 13).
Eesti Kirik

Laulge Issandale uus laul, sest ta on teinud imetegusid. (Ps 98:1)