Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Vaimulike konverentsi asukoht muutub

15.04.2015 | | Rubriik: Kirikuelu

Nelijärve puhkekeskus pakub suurepäraseid tingimusi koosolekute pidamiseks.

Vastu tulles paljude vaimulike soovile korraldatakse vaimulike konverentsi järgmine koosviibimine Läänemaa asemel Harjumaal Aegviidu vallas asuvas Nelijärve puhkekeskuses.

Kui seni on kujunenud juba peaaegu traditsiooniks, et vaimulike konverents toimub Läänemaal Roosta puhkekülas, siis nüüd otsustas konverentsi juhatus korraldada 2016. aasta konverentsi Nelijärvel. Roosta puhkeküla on olnud igati hea ja meeldiv koht ning koostöö on väga hästi toiminud, kuid Lõuna- ja Ida-Eestist on sinna väga pikk tee.
Mitmed vaimulikud on avaldanud soovi, et konverentsi toimumiskoht võiks olla rohkem Kesk-Eesti piirkonnas. Juhatus tutvuski mõningate võimalike konverentsi pidamiseks sobivate kohtadega ning sõelale jäi hea raudteeühendusega Nelijärve puhkekeskus. Seal on head majutus- ja toitlustustingimused ning loodetavasti kujuneb majutusasutusega sõbralik koostöö.
2016. aastal toimub konverents 19.–20. jaanuarini. Sel korral on soovijail lisatasu eest võimalus tulla kohale päev varem, et oma kolleegidega rohkem suhelda ja puhanult konverentsi toimumiskohas ärgata. Vaimulikel on juba praegu hea see aeg oma kalendrisse kirja panna. Konverents algab jumalateenistusega Aegviidu kirikus. See annab võimaluse näha ka seda pühakoda, kuhu ilmselt mitmed vaimulikud pole veel seni sisse astunud. Avajumalateenistuse peab Järva praostkond.
Tuleval aastal on vaimulike konverentsi teemaks «EELK Eesti ühiskonnas: meie õpetus, meie missioon» ja 2017. aastal «Luterlik identiteet». Praegu toimuvad läbirääkimised võimalike ettekandjatega ja rühmatööde korraldajatega.
Kaido Soom

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)