Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Vaimulike konverents tulekul

12.01.2022 | | Rubriik: Uudised

EELK vaimulike konverents toimub 25.–26. jaanuarini Nelijärvel. Lühiusutluses Eesti Kirikule kinnitab konverentsi juhatuse esimees Urmas Nagel, et vaimulike kooviibimine tõotab tulla sisukas ning ametikaaslastele üksolemise tunnet toetav.

Kui aasta tagasi toimus konverents üle veebi, siis mis pani korraldajaid valima tänavu veebiversiooni asemel kontaktkohtumist?

Urmas Nagel: Eks ikka see, et vaimulikud on avaldanud soovi näost näkku kokku saada. Eelmisel aastal see ei õnnestunud. Mitmed meie kiriku suurkogud on ka toimunud Zoomis.  

Millega innustada veel kahevahel olevaid vaimulikke broneerima aega konverentsile tulemiseks?

Usun, et huvitavate ettekannetega ja üksteist toetava osadusega, mis mõlemad on minu meelest meie konverentsi iseloomustanud varemaltki.

Mis eristab vaimulike konverentsi mistahes ametikandjate talipäevadest?

Vaimulike konverents on meie kiriku põhikirjaline kogu, kus saab arutada olulisi teoloogilisi küsimusi. Konverentsi võimkonda kuuluvad õpetuse aluste muutmise, liturgia ja õpetusliku sisuga oikumeeniliste kokkulepete heakskiitmine.

Üheks tipphetkeks tõotab kujuneda aasta vaimuliku väljakuulutamine. Millistele kriteeriumidele vastavat vaimulikku innustad kandidaadiks esitama? Kes saab esitada?

Oleme juhatusega seda meelt, et aasta vaimuliku statuut on ajale jalgu jäänud. Seal esitatud tingimustele vastaksid vähesed ja väikeste maakoguduste vaimulikel oleks väga keeruline pildile saada. Eks tegelikult praostkonnad ise omakeskis otsustavad, kes nende hulgast vääriline on. 

Kui päevakorras on pidulik õhtusöök, siis kas kutsel täpsustatakse ka riietust? Kas vaimulikud on vaimulike konverentsil ametiriietuses?

Peapiiskop on soovitanud tulla ametirõivastuses. On plaanis ka teha ühispilt, kus seda samuti eeldatakse.

Millised eelised on eelnevalt registreeritutel, elik kas on võimalik sündmusest osa saada registreerimata kohale tulles?

Oluline on inimeste arvu teada juba sellepärast, et nad tuleb majutada, toita, materjalidega varustada jne. Tulijatel on võimalik valida ka oma toakaaslast. 10. jaanuarini kehtis väike hinnasoodustus (75 eurot), edaspidi tuleb maksta 85 eurot. Ega kedagi tagasi ei saadeta, kui inimene jõuab ka registreerimata kohale, kuid konverentsi korraldamine toimub kindlasti eelregistreerimise korral sujuvamalt.

Heitke kõik oma mure tema peale, sest tema peab hoolt teie eest. (1Pt 5:7)