Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esileht »

Vaimulike konverents Nelijärvel

26.01.2022 | | Rubriik: Esileht

Eile algas ja täna jätkub Nelijärvel EELK vaimulike konverents teemal „Hirmust ja armust“.

Eesti Kiriku trükki minemise ajaks oli esimene konverentsipäev, mis kirikukalendri järgi oli apostel Pauluse pöördumispäev, poole peale jõudnud. Keskpäevaks oli osavõtjaid 94, mitmed registreerunud, sealhulgas peapiiskop Urmas Viilma, pidid kas lähikontaktsetena või koroonasse haigestunult koju jääma. Neil oli võimalus osaleda veebi vahendusel.

Peapiiskop Urmas Viilma pidas ettekande „Hirmu ja armu peegeldused EELKs: kiriku tänased sõlmküsimused ja väljavaated neile vastamisel“ lähikontaktsena veebi vahendusel. Ta tõi esile erinevaid teineteisele vastandavaid hirme kirikus, näiteks akadeemiline teoloogia ja traditsiooniline piibellik õpetus.

 

Kui tavapäraselt on konverentsi avajumalateenistus toimunud Aegviidu kirikus, siis pandeemia tõttu peeti sel korral jumalateenistus Nelijärve konverentsikeskuse saalis. Jumalateenistuse pidasid Võru praostkonna vaimulikud Margit Lail, Toomas Nigola ja Kätlin Liimets. Jutlustas abipraost Margit Lail kirjakohale Ap 9:1–18, mis kõneleb Sauluse kohtumisest Issandaga Damaskuse teel.  

Kätlin Liimetsa tekst ja fotod

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde!  (Jh 12:32)