Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Vaimulik toidulaud on ikka kaetud

13.05.2020 | | Rubriik: Teated

Ilmunud on kristliku ajakirja Teekäija aprillinumber.

Kuigi tegu on aprillinumbriga, siis naistepäeva eel ajakirja saanuna tõden, et rõõmus kaanepilt lastearst Külli Bärensonist on kui kaunis ilmutus ja palsam haigele hingele. On ju paljudel emadel olnud oma pisikestega muret ja väga südantsoojendavalt mõjub Külli palve, kui nende perre sündis tugeva hapnikupuudusega laps. Lugejatele soovitab ta ikka Jumalat usaldada ja meenutab kinnitust, et Jeesus on lubanud meie juures olla ajastu otsani. Külli mõtted ja teod on kirja pannud abikaasa Jaan Bärenson.

Aprillis tähistasime aga suurt reedet ja ülestõusmispüha ja muidugi on ajakirjas pööratud tähelepanu suurimale imele. EEKBK Liidu president Erki Tamm kirjutab, et Jumal on lubanud praegust olukorda mingil põhjusel maailmale juhtuda. Aga ta tuletab meelde, et Jumal on läkitanud oma Poja maailma, et see tema läbi päästetaks. 

Lootustandvaid lugusid on Teekäijas teisigi: kõrgema usuteadusliku seminari rektor Einike Pilli kirjutab, et Jumala Poeg tuli meile lähemale kui kaks meetrit, ta tervendas haigeid ja andis andeks mineviku patud. Kuidas elavad usklikud eriolukorra ajal mujal maailmas, kirjutab EBF president Meego Remmel.

Hingehoidlikku tuge jagab psühholoog Karita Kibuspuu, abieluõnne paranemiseks annab aga lootust pereterapeut Maire Latvala. Kuidas vaimset osadust süvendada ja virtuaalselt püha õhtusöömaaega jagada, selgitab Toivo Pilli. Siiski lisab ta, et erand on erand ja olukorra normaliseerudes peaks ikka pühakojas kogunema. Lugeda on muudki, nii et head lugemist!

Rita Puidet

Kristus ütleb: Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise! (Mt 11:28)