Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Vaimulik laulupäev Läänemaal

10.06.2009 | | Rubriik: Uudised

Laupäeval Lihulas peetud Lääne praostkonna vaimulikul laulupäeval kanti rongkäigus 125 sinimustvalget lippu, tähistades ühtlasi ka Eesti lipu 125. aastapäeva.
Et Läänemaal polnud kavas Eesti lipu 125. aastapäeva tähistamist, oli Lihula laulupäev ainuke suurejooneline ettevõtmine, selgitas Lääne praost Tiit Salumäe, kes on ka Eesti Lipu Seltsi juhatuse liige. Lippe kandsid kaitseliitlased ja Kaitseliidu noorte- ning naisorganisatsioonid, skaudid, Lihula koolilapsed jpt. 125 sinimustvalget lippu kanti Eestis läinud nädalal kahes kohas, peale Lihula veel ka Pärnus.
Laulupeost võttis osa peapiiskop Andres Põder, Lihula lähedalt Karuselt pärit mees, kes nimetas Lihulat oma lapsepõlve pealinnaks. Peol osales umbes 150 lauljat, praostkonna kooride kõrval ka Lihula meeskoor, naiskoor Leale ja pasunakoor. Lääne praostkonna kooridest olid kohal Haapsalu, Lääne-Nigula, Märjamaa, Lihula, Martna ja Kullamaa koguduse koorid.
Laulupeo juhtlaul oli EELK 2010. aasta laulupeo repertuaarist Tartu murdes rahvakoraal «Mu mano tulge, latse!». Praostkonna muusikatöö juht Lia Salumäe rõõmustas, et laulupeole tulid ka väikeste koguduste koorid. Enamik Lihulas esinenud koore läheb tuleval aastal ka Tartusse vaimulikule üldlaulupeole, mida peetakse kord viie aasta järel.
Praost Tiit Salumäe rõõmustas, et meie laulupeo­traditsioon elab edasi ka praegusel massikultuuri- ja Interneti-ajastul. «Laulupidu on püramiid, mis on ehitatud kodu, kogukonna ja koguduse lauluarmastusele,» tunnistas Salumäe.

Lehte Ilves,
Lääne Elu

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)