Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Väikekandle kursus algajatele

06.03.2019 | | Rubriik: Teated

Usuteaduse instituudi kirikumuusika osakond kutsub väikekandle kursusele
Koolitus toimub 9. märtsil ja 6. aprillil kell 11–15 instituudis (Pühavaimu 6, Tallinn) ja sinna on oodatud pühapäevakooli õpetajad, laste muusikaringide juhendajad, kirikumuusikud. Kevadine väikekandle kursus algajatele on mõeldud nendele, kellel huvi väikekandle vastu ja kes soovivad seda mängima õppida või nad on pilliga kokku puutunud ja tunnevad ses vallas end veel ebakindlalt.
Koolitust viib läbi Keila Waldorfkooli Läte pärimusmuusikaõpetaja ja Risti koguduse organist Helle Suurlaht. Helle on õppinud Viljandi Kultuuriakadeemias väikekannelt.
Koolituse esimeses osas (09.03.2019) õpitakse katmistehnikas pilli mängima. Teises osas (06.04.2019) õpitakse sõrmitsemistehnikat ja katmistehnikas pillimängu.
Repertuaari hulgas on eesti rahvamuusika lood ja laulud ning vaimulikud rahvalaulud. Lisaks erinevate tehnikate omandamisele õpitakse ka lugude saatmist. Räägitakse ka pilli hooldusest.
Mängitakse D-duur 7keelsetel kanneldel. Kursusel osalemiseks ei pea tingimata omama pilli. Koolitaja võtab ise pillid kaasa. Registreerimisel tuleks märkida pilli olemasolu.
Koolitustasu 40 eurot sisaldab lisaks koolitusele kohvipausi. Registreerimine kuni 6. märtsini aadressil ui.kirikumuusika@eelk.ee või kodulehel.

Õnnis on rahvas, kelle Jumal on Issand, rahvas, kelle tema on valinud enesele pärisosaks. (Ps 33:12)