Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Väike-Maarja tornikiiver on jälle püsti

23.05.2012 | | Rubriik: Kirikuelu, Uudised, Vasak


Väike-Maarja kirik, mis sai suuri kahjustusi 2010. aasta augustitormis, paistab nüüd taas kaugele oma uue tornikiivriga (fotol).

Möödunud nädala kolmapäeval helistas koguduse juhatuse esimees Heli-Liivia Komp Eesti Kiriku toimetusse ja ütles, et just praegu pannakse tornikiivrit paika. Naise hääl värises, aga lisaks sellele ütles ta, et tegelikult värisevad ka jalad all. «See on meie jaoks ime ja see on väga suur päev,» tõdes Komp, «oleme tänulikud nii paljude inimeste toetuse eest ja muidugi eriti Juhan Kilumetsa Rändmeistri firmale, kes on teinud head ja väga professionaalset tööd.»
Mäletatavasti murdus tornikiiver 2010. aasta augustikuises äikesetormis ning kukkus alla leinamaja peale. Kogudus alustas aktiivselt taastamistöid, korraldati ülekirikuline korjandus, hulgaliselt heategevuslikke kontserte ja muid ettevõtmisi ning raha saadi ka pühakodade programmist.
Juhan Kilumets küll tunnistab, et ega tööd ole veel lõppenud ja neid jätkub kuni 1. juulini, mil on kavas pidulik lõpetamine ja kui ilm lubab, siis ka uue kirikutorni muna ja risti paigaldamine. «Tõtt-öelda algas kõik kui üks detektiivitöö – pidime kukkunud rusudest üles leidma kõik selle, mida annab veel kasutada. Projekteerisime vana tornikiivri uue koopia, pidime selle n-ö pildi maa peal kokku saama ja kui aus olla, siis ju kogemustes ka taolise suure töö analoog meil puudus.»
Nüüd on jäänud puutööde lõpetamine ja räästa paikapanek, muna ja risti asetamine ning plekitööd. Väike osa plekist pandi paika maa peal, suurem osa tööst tehakse ära aga taevastes kõrgustes.  
Mari Paenurm

Õnnis on rahvas, kelle Jumal on Issand, rahvas, kelle tema on valinud enesele pärisosaks. (Ps 33:12)