Esileht » Online » Online artiklid »

Väike-Maarja kiriku tornikiiver valmib maa peal

22.09.2011 | | Rubriik: Online artiklid

ormis kannatada saanud Väike-Maarja kiriku tornikiiver tõstetakse paika tõenäoliselt järgmisel suvel, praegu käib 29-meetrise tornikiivri ehitus. Tavaliselt ehitatakse tornikiivreid seal, kus nad asuma peavad ehk kümnete meetrite kõrgusel. Väike-Maarja kiriku uus 29 meetri kõrgune kiiver valmib aga kiriku kirikaias maa peal, vahendas "Aktuaalne kaamera"

Kui see konstruktsioon loodusjõudude poolt kord juba maa peale on toodud, on mõttekas ta maa  peal ka uuesti üles ehitada, ütles osaühingu Rändmeister restauraator Viktor Erm.

Maa peal ehitatakse tornikiiver kahes osas. Praegu pannakse kokku alumist osa. Kui see valmis saab, hakatakse tegema ülemist osa. Kaks osa tõstetakse kokku maa peal. Siis tuleb hankida hästi võimas kraana, mis tornikiivri 32 meetri kõrguse müüri otsa tõstaks. Tornikiivri taastamisel kasutatakse ära kõik sajanditevanune puit, mis eelmisest kiivrist alles on.

"Jah, me panemegi ta sellepärast tagasi, et vana puit võib esialgu väga tugev olla. Me ei tea, kui kaua see tornikiiver säilib. Ka praegune puit võib viiesaja aasta pärast väga tugev olla," ütles Erm.

Edasi ERR Uudistest.

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)