Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Vaibakunst tõi teenetemärgi

18.02.2015 | | Rubriik: Persoon kaasajast

ehalill_canctus copyKunstnik Ehalill Halliste (fotol) saab Valgetähe V klassi teenetemärgi.
Kohilas elav tekstiilikunstnik Ehalill Halliste on vaipu kudunud üle 30 aasta. Tema viimase kümne aasta töödest tulevad ennekõike meelde kaks sarja: pruutide sari ja sama teemat kujutav «Tanu all». Mõlema sarja inspiratsiooni allikaks on meie rikkalik rahvarõivapärand, millest kunstnik on oma loominguks leidnud võluvaid detaile.
Ehalill Halliste ütleb, et tema vanaema oli hea värvimeelega osav käsitöötegija ja nii tundus tekstiilimaailm sedavõrd ligitõmbav ja tekstiilikunsti õppima minek enesestmõistetav. «Lapsepõlves vanavanemate talus viibides olid minugi silma all villavakad, kraasid, vokid, kangaspuud. Vanaema Sophie oskas nende toel ikka midagi nägusat valmistada. Ka õmblusmasin oli tihedalt töös. Muide, selle õmblusmasinaga palistan praegugi oma autorivaipu,» on kunstnik öelnud.
2013. aastal tunnustas Eesti Tekstiilikunstnike Liit Ehalill Hallistet Hageri kirikusse valminud punaste liturgiliste gobeläänide eest, valides need aasta tekstiiliteoks. Kunstnik on kingitusena kudunud sealsesse kirikusse kõik viis komplekti liturgilisi tekstiile – kokku viisteist gobelääni, mille kudumiseks kulus 2000 tundi. Kirikutekstiilide sari kannab pealkirja «Sanctus».
Rita Puidet

Vaata, sulle tuleb sinu kuningas, õiglane ja aitaja! (Sk 9:9)