Esileht » Uudis » Uudised »

Vähiravifond ootab abilisi

22.04.2015 | | Rubriik: Uudised

Vähiravifond «Kingitud elu» korraldab 9. mail heategevustalgud ja otsib selleks abilisi.
Vähiravifondi juht Toivo Tänavsuu kutsub üle Eesti inimesi nii osalema kui annetama 9. mail toimuval aktsioonil «Teeme ära! Kingime elu!», millega kogutakse annetusi Apotheka apteekides üle Eesti. Igasse apteeki plaanitakse saata vähemalt kaks vabatahtlikku, kes varustatakse kõige vajalikuga (T-särgid, annetuskastid, flaierid). Tähtis on julge pealehakkamine ning valmisolek abivajajaid oma aja ja energiaga aidata.
Annetusi kogutakse kõikide apteekide juures 4–5 tundi, kõnetades inimesi ja pakkudes neile võimalust toetada vähihaigeid sularahaannetusega või annetustelefonile helistades. Osalejana on end üles andnud 30–40 inimest, Toivo Tänavsuu sõnul oleks abilisi aga vaja umbes paarsada. Ta on pöördunud ka kiriku poole, et kaasata koguduste vabatahtlikke.
Vabatahtlike teavitamiseks kavatseb Toivo Tänavsuu ise suuremaid keskusi külastada, et fondi tutvustada ja kogutud annetussumma jagamisest lähemalt kõnelda. Ta ütleb, et vähiravi kompenseeritakse inimestel, keda haigekassa ei aita. Ravi kompenseerimine riiklikult sõltub ravimist, ent kelleltki ei tohiks võtta viimast õlekõrt ja selle nimel vähiravifond töötabki.
Kutse osaleda talgutel on saadetud paljudele neile, kes haigete raviks raha ei leia: riigikogu- ja valitsusliikmetele, haigekassa töötajatele. Nii võivad nad panustada oma aega, kogumisaktsioonis on lubanud osaleda näiteks Sven Sester.
2014. aastal aitas «Kingitud elu» soetada ravimeid üheteistkümnele inimesele kokku 72 000 euro eest. Osa neist elab vähiga, mis on kontrolli all, osal on kalli ravimi abil vähisiirded taandumas. Möödunud aastal pälvis vähiravifond Aadu Luukase sihtasutuse missioonipreemia.
Aktsiooniga liitumisest teatada Toivo Tänavsuule tel 527 6004 või kirjalikult meilile info@kingitudelu.ee.
Rita Puidet

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)