Esileht » Uudis » Esileht »

Vähesed käivad ahtal teel

20.08.2014 | | Rubriik: Esileht

Rahu Sõna jutlustajad jagasid möödunud nädalal Äksi koguduses taas jumalasõna, et toetada inimesi nende teekonnal.

Juba paarkümmend aastat teeb Eestis misjonitööd Rahu Sõna misjoniorganisatsioon regulaarselt siinseid sõpru külastades. Kuus korda aastas külastab Äksi kogudust endine Soome Raahe koguduse õpetaja Veikko Määttä, kes pensionipõlve pidades elab praegu koos abikaasa Tuulaga Tallinnas.
Lisaks Äksi kogudusele teevad nad kuulutustööd Harju-Jaani koguduses. Sealne diakon Lev Lekarkin on misjonärile tõlgi eest ja vajadusel ka autojuht. Hästi teatakse neid ka Keilas ja ilmselt mäletatakse veel Tartus, kus nad aastaid tagasi oma usku kuulutasid.
Läinud neljapäeval ja reedel oli Veikko koos teise misjonäri Reinu Heikkiläga Tartu- ja Jõgevamaa piiril Tabiveres, kus jumalasõnast said kosutust sealse hooldekodu elanikud, aga samuti Äksi ja Elistvere raamatukogus. Hooldekodus kogunes palvetundi kümmekond hoolealust, koguduse õpetaja Esa Pekka Luukkala sõnul on tavapäraselt sama palju osalejaid ka mõlemas raamatukogus.
Lauluga kiideti Jeesuse nime ning kuulati kirjakohta kitsast väravast, mis viib ellu, ja laiast teest, mis viib hukatusse. See evangeeliumitekst Matteuse 7. peatükist, salmid 13 ja 14 on küll lühike, aga sisukas ja järele mõtlema kutsuv. Missugune on siis tee, mida mööda me käime?
See, et soome sõbrad hooldekodus väga oodatud on, kinnitas Lembit, kes seal on enda sõnul elanud juba viis aastat. See, et poolteise või kahe kuu tagant käivad külalised seda ka tõesti on, näitas kaasamõtlemine – hoolealuste südamed olid jumalasõnale avatud. Ja loodetavasti sai selgemaks, kes siis ikkagi on Püha Vaim, kelle poole me palvetades pöördume.
Hea on teada, et mere taga mõeldakse Eestis tehtavale tööle ja palvetatakse nii siinse töö kui ka siinsete inimeste eest, nagu külalised kinnitasid.
Rita Puidet

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)