Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Vägivallatu pere

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Eeloleval suvel on mitme EELK koguduse pühapäevasele jumalateenistusele oodata vormis politsei-, kaitseväe- või kaitseliidukaplaneid eesmärgiga kutsuda koguduste liikmeid üles märkama vägivalda meie ümber ja kodudes.

Mida kujutab endast koostööprojekt „Vägivallatu pere“?
Politsei- ja piirivalveameti (PPA) peakaplan Valdo Lust:
Koostööprojekt kasvas välja EELK peapiiskopi Urmas Viilma ja PPA peadirektori Elmar Vaheri töökohtumisest, kus arutati, mida saame üheskoos teha perede toetuseks. Kodu peaks olema kõige turvalisem koht, aga tuhandetes Eesti peredes ei ole see nii. Politsei saab päevas mitukümmend teadet perevägivallast. Meie väikese Eesti kohta on seda palju.
Koostööprojekti põhiline märksõna on märkamine. Et me märkaksime vägivalda, julgeksime sellele vastu seista ja teaksime, kelle poole abi saamiseks pöörduda.
See on EELK ja PPA ühine projekt. EELK poolt on peamine toetus ja julgustus tulnud peapiiskopilt, kogu projekti kandva ja korraldusliku osa PPA poolt on võtnud enda õlgadele kap­lan Tõnis Kark. Samuti on hindamatu kaitseväe ja Kaitseliidu kaplanite panus.

Mis siis toimuma hakkab?
Paljudes EELK kogudustes saab juulis ja augustis jumalateenistusel näha politsei, kaitseväe ja Kaitseliidu vormis kaplaneid. Kaplanid teenivad võimalusel teenistusel kaasa ning kas teadete järel või pärast jumalateenistuse osa räägivad sellest, kuidas vägivalda märgata ning kuidas sellele reageerida. Võimalusel osaleb teenistusel külalisena ka kohalik piirkonnapolitseinik. Seda selleks, et inimesed saaksid tundma seda inimest, kelle käest vajadusel nõu ja abi saab. See koostööprojekt on hea võimalus viia kokku kirik ja politsei, õppida paremini üksteist tundma ning üheskoos ehitada tugevam ja kindlam kodu.
Eesti Kirik