Slava Ukraine
Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Vabariigi aastapäev teles

23.02.2022 | | Rubriik: Teated

Eesti Televisioon toob Eesti Vabariigi 104. sünnipäeval kõik olulisemad sündmused televaatajatele koju kätte.

Varavalges päikesetõusul kell 7.32 heisatakse Pika Hermanni torni pidulikult sinimustvalge trikoloor. Vabariigi aastapäeva hommik jätkub

 kell 9 pärgade asetamisega Vabadussõja võidusamba jalamile ja kell 10.15 jumalateenis-tusega Tallinna toomkirikus.

Kell 12 toimub Tallinna Vabaduse väljakul kaitseväe paraad, kus on väljas nii kaitsevägi, Kaitseliit, sisekaitseakadeemia ja vanglaüksus kui ka liitlased britid, prantslased ja Belgia üksused, uhked tankid, meie lahingumasinaid ja liikursuurtükid. Kõne peab kaitseväe juhataja Martin Herem.

Kodumaakaitsest ja muust tuleb vaimukas võtmes juttu Andrus Kivirähki näidendis „Isamaa pääsukesed“, mida ETV näitab kell 16.05. Kell 18.40 oodatakse vaatajaid teleekraanide vahendusel Estonia teatrisse, kus pidulikul kontsertetendusel astuvad üles esinejad ja kõne peab president Alar Karis. Oodata on visuaalselt lummavat telesaadet. Tavapärase presidendi vastuvõtu asemel ongi sel aastal telesaade, mille külalised on ühel või teisel põhjusel silma paistnud, südamesse jäänud ja olulisi asju teinud.

Pärast „Aktuaalset kaamerat“ jõuab eetrisse hinnatud dirigenti ja muusikaõpetajat Lydia Rahulat portreteeriv dokumentaalfilm „Lydia“.

Nõnda peab ülendatama Inimese Poeg, et igaühel, kes usub, oleks temas igavene elu. (Jh 3:14b,15)