Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Väärtustamaks naiste tööd

13.12.2017 | | Rubriik: Kirikuelu

kiriku istumisealused 9 12 2017 010 Vigala kiriku viiekümnest istumisalusest on tänu kohaliku koguduse käsitööringi nobedate sõrmedega naistele juba enamik äratatud uuele elule (fotodel).

Käsitööring koosseisus Lilian Mere, Juta Jõgi, Aili Sooberg ja Kristiina Jõgi on heast tahtest ja vabast ajast pühendunud kodukiriku kaunimaks ning mugavamaks muutmisele. Kümmekonna aastaga olid vanad vaibatükid, mida kirikus istumise alustena kasutati, viledaks kulunud ning näotuks ja narmendavaks muutunud.
Ettevõtlikud naised otsustasid istumisalustele uued kuued valmistada. Tekkis idee siduda oma näputöö vili suurema mõttega, räägib koguduse õpetaja Kristiina Jõgi, selgitades, et nüüdseks on viiekümnest istumisalusest juba enamik uuenduskuuri läbinud.
„Naised on kiriku juures alati palju tööd teinud. Nad on soojuse ja hubasuse loojad. Tahame tunnustada ja esile tuua naiste tööd kirikus,“ vahendab õp Jõgi. Tema sõnul otsustas Vigala koguduse käsitööring pühendada oma töö naiste ordinatsiooni 50. aastapäevale ja EELK esimese naiskirikuõpetaja Laine Villenthali mälestuseks.
Eesti Kirik

Pildigalerii:

kiriku istumisealused 9 12 2017 008

Püha, püha, püha on vägede Issand! Kõik maailm on täis tema au! (Js 6:3)