Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Väärikaid kirikutöötajaid meeles pidades

21.12.2016 | | Rubriik: Kirikuelu

Mälestuseks tehti ühisfoto koos võõrustajatega Peeteli kiriku altari ees. Tiiu Pikkur

Emerituuris olevate vaimulike ja kirikumuusikute jõuluvastuvõtt oli sel aastal Tallinna Peeteli kirikus.

Jumalateenistusel teenisid peapiiskop Urmas Viilma, õpetajad Avo Üprus, Alo Martinson ja Aare Luup, orelit mängis Eve Padar. Muusikaga astusid üles solist Ärni Kiisküla ja Tallinna Vanalinna hariduskolleegiumi noored rahvamuusikud. Eesti Kiriku poolt kingiti kõigile osalejatele 2017. aasta seinakalender.
Peeteli kiriku sotsiaalkeskuse tööd tutvustas juhataja Mati Sinisaar. Tuleva aasta aprillis saab 20 aastat ajast, kui koguduse inimesed kohtusid Põhja-Tallinna kodutute lastega ja otsustasid, et midagi tuleb ette võtta. Selle aja jooksul on Peetelist abi saanud 250 last, toetatud on vähekindlustatud peresid. Sinisaar rõhutas, et keskuse töö on võimalik tänu headele sõpradele Eestis ja välismaal.
Jõululaud, mille maitsvad toidud valmistasid keskuse kokad, oli kaetud söögisaalis. Koguduse õpetaja Alo Martinson ütles tervituses, et noore vaimulikuna tahab ta ikka hoida elukogenud ametikaaslaste lähedale, sest neilt on palju õppida. Vaikuseminutiga mälestati igavikuteele läinud õpetajat Juta Siirakut ja organist Endel Kingu leske maalikunstnik Elsa Kinku.
Tervituskõnes märkis peapiiskop, et tänapäeval algab jõulude tähistamine juba advendi ajal. Jõulud lõpevad paljude jaoks jõululaupäevaga. Kummalisel kombel aitas nõukogude aeg kaasa sellele, et jõule peeti õigel ajal. Kuusk toodi tuppa alles jõululaupäeval, ootusaeg oli varjatum ja salapärasem. Nüüd, kui peatähelepanu läheb n-ö jõulupakendile, on selleks ajaks juba kõik jõulupeod peetud.
Milleks ehtida jõulupuud, kui see ei juhi meid Jeesuse juurde, küsis peapiiskop. Jõulukuusk on ju sümboolne elupuu, mille juurde meil tänu Jeesuse sünnile on nüüd tee vaba. Advendiaeg on oluline siis, kui jõuame tegeliku tuumani – Jeesuseni, selle kingini, mille Jumal meile valmistas. Võib-olla peaks mõnel aastal pakendi hoopis ära jätma, et kui jõulud on käes, ei oleks nad läbi?
«Soovin, et meie ristiinimestena oskaksime seda kinki, mille Jumal on meile valmistanud, tänuga vastu võtta,» sõnas peapiiskop. «Et me oskaksime juhtida tähelepanu sellele, mis on see, mis paneb meid oma tuba ja kuuske ehitama ning milleks me seda teeme.»
Õnnistatud jõuluaega ka neile emeeritustele, kes selle aasta jõulupeole tulla ei saanud.
Tiiu Pikkur

See ei sünni väe ega võimu läbi, vaid minu Vaimu läbi, ütleb vägede Issand. (Sk 4:6)