Esileht » Arvamused » Nädala ringvaade »

Vaadake taevasse!

10.06.2009 | | Rubriik: Nädala ringvaade

Käisime perega sugulastel-tuttavatel külas, sealne peretütar sai leerist läbi, tahtsime teda omalt poolt tervitada. Ajasime juttu maast ja ilmast, elust ja olust. Kui juba tagasiteele asutasime ja lahkumislehvituseks autoaknad alla kerisime, hüüdis meie pere kolmeaastane Jaagup Martin jumalagajätuks: «Vaadake taevasse!» Ma ei hakanud seal ju seletama, et laps tunneb silmnähtavat huvi Karlssoni ja lennunduse vastu üldisemalt ning see, mis teda tol hetkel taevas köitis, oli ühe järjekordse teraslinnu valge jutt sinisel taustal.
Minu kõrvus sai sellest rõõmsast hüüatusest märksa kandvam tunnistus. See oli nii tabav ja ootamatu, et võttis ausalt öeldes silma kergelt märjaks ning loodetavasti seisab mu meeltes veel hulk aega.
Möödunud europarlamendi valimised andsid meile kõigile võimaluse oma meelsust avaldada. Ehkki hulga, tuli ju hääletama ikkagi alla poole elanikkonnast. Me väärime oma juhte ka siis, kui oma valikut ei langeta. Hiljem pole mõtet olukorra üle lihtsalt viriseda.
Eesti jaoks oluliste tähtpäevade ja sündmuste taustal kõneldakse palju patriotismist, ideaalidest, isegi vabadusest. Mida vanemaks ma saan, seda enam võtab minus maad veendumus – kui meie väärtusteskaalal puudub jumalik dimensioon, on kõik muu juurtetu. Ainult Jumala-kogemus annab meile selle vabaduse, millega midagi ka peale hakata.
Nii on lapsesuu rääkinud ja tõde oma lihtsuses jälle ilmsiks saanud.


Mari Paenurm

toimetaja

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)