Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Uusi piiskoppe partnerkirikutes

16.10.2019 | | Rubriik: Kirikuelu

stockholm3

FOTOD: 3 x Internet


22. septembril seati Uppsala toomkirikus ametisse uus Stockholmi piiskop Andreas Holmberg (52). 1993. aastal ordineeritud Holmberg on varem õpetanud Tansaanias teoloogiat ja olnud Stockholmis kogudusevaimulik. Äsja kaitses ta doktoriväitekirja Rootsi kiriku tegevusest tänapäeva multikultuurses keskkonnas.
Pildil on piiskop Holmberg koos ametisseseadmisel EELKd esindanud piiskopi Tiit Salumäe ja õpetaja diplomaat Kristel Engmaniga, kes on Stockholmis Eesti suursaatkonna asejuht.

Hofmann2Mihklipäeval seati Saksamaal Kasselis ametisse Kurhessen-Waldecki evangeelse kiriku uus piiskop Beate Hofmann (56, esiplaanil). 1993. aastal pastoriks ordineeritud Hofmann on varem tegutsenud professorina kiriklikes kõrgkoolides. Kauaaegse partnerkiriku uue piiskopi ametisseseadmisel teenis kaasa ka EELK peapiiskop Urmas Viilma. Ühtlasi andis ta üle EELK I järgu Teeneteristi emerituuri siirdunud eelmisele piiskopile Martin Heinile.
Järgnevalt osales Viilma ka neli päeva kestnud Kurhessen-Waldecki partnerkirikute piiskoppide konsultatsioonidel, kus ta pidas muu hulgas ettekande kirikuoludest Eestis.

Bo-Gˆran ≈strands biskopsvigning i Borg domkyrkaSamuti mihklipäeval seati Soomes Porvoo piiskopiks Bo-Göran Åstrand (54, pildil vasakul. Tema kõrval Soome peapiiskop Tapio Luoma). EELK poolt võttis pühitsemisteenistusest osa piiskop Joel Luhamets.
Porvoo piiskopkonda kuuluvad Soome luterliku kiriku rootsikeelsed kogudused. Åstrand ordineeriti 1991. aastal ja on seejärel töötanud Jakobstadis kogudusevaimulikuna.
Rain Soosaar

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)