Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Uusi dokfilme Eesti kinolevis

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Pilt filmist «Kristus elab Siberis».
Internet

Tallinna dokumentaalfilmide festivalil linastusid Madli Lääne dokumentaalfilm «Vaikuse kutse» ning Jaak Kilmi ja Arbo Tammiksaare film «Kristus elab Siberis».

«Vaikuse kutse» on lugu sellest, kuidas Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku Toompea koguduse liikmed Margit, Vitali, Raivo ja Riho rändavad mööda maakera kõige kaugemaid ja eksootilisemaid nurki: Kasahstanist Kreekasse, Venemaalt Hiinasse. Mis on nende sõnum? Millised rõõmud, raskused ja riskid sellise misjonitööga kaasnevad?
Missugune on inimese elu, kui ta ei kuule? Liiklusmüra, koera haukumist, muusikat, linnulaulu … Kas tema maailm on lihtsalt sajaprotsendiline vaikus? Kas tema vaimne ruum, mis ei ole täis pidevaid häirijaid, on seega spirituaalselt vastuvõtlikum, näiteks altim kuulmaks Jumala häält?
Margit, Vitali, Raivo ja Riho on kurdid ja veendunud nelipühilased. Olles ise kord tundnud Jeesuse puudutust, on neil nüüd eesmärk seda sõnumit levitada. Kurdilt kurdile. Tööpõld on lai ja neliku plaan maailmavallutuslik, sest üle ilma elab umbes 346 miljonit vaegkuuljat.
Filmi «Kristus elab Siberis» režissöör Arbo Tammiksaar kolis oma perega umbes aastaks vissarionlaste külla Siberisse elama. Ta jälgis selle aasta jooksul Daniali, Mariami ja Zauri nii kodus kui koolis.
Stiililt on film jälgiv dokumentalistika kõige puhtamal kujul. Ilma igasuguste autori kommentaarideta. Jälgime filmi tegelasi ja nende suhet vanemate ja Õpetajaga, sõprade ja mängukaaslastega selles maailmast eraldatud nurgas keset Siberi taigat. Aga omad suured plaanid on ka laste isal Peterburis.
Vissarionlaste kommuun Siberis on maailma suurim tsivilisatsioonist irdunud ususekt, kes on koondunud oma õpetaja Vissarioni, kes väidab end olevat uuestisündinud Jeesus Kristus, ümber.
Eesti Kirik