Esileht » Online » Online artiklid »

Uus peapiiskop peab EELKi suurimaks probleemiks vaimulike garantiisid

26.11.2014 | | Rubriik: Online artiklid

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) uueks peapiiskopiks valitud Urmas Viilma sõnul on kiriku suurim probleem vaimulike sotsiaalsed garantiid.

Viilma ütles Postimehele, et vaimule sotsiaalseid garantiisid ei tule keegi EELKi eest lahendama.

«Kirikuhoonete puhul me loodame riigi, omavalitsuste ja välispartnerite toele. Kiriku töötegijate sotsiaalsed garantiid on aga kiriku enda ülesanne ja see on asi mida tuleb hakata lahendama,» lausus Viilma.

Suuri muudatusi ei ole Viilmal luterliku kiriku juhina kavas kiiresti ette võtta.

«Peapiiskop seatakse ametisse 2. veebruaril ja pool kuud enne seda koguneb valitud konsistooriumi järgmine koosseis. Siis selgub, kuhu suund võetakse. Kirikul on olemas ka suure töö tulemusel tehtud arengukava, mis annab ideed, kuhu suunduda,» ütles Viilma.

Narva Aleksandri koguduse pankroti puhul peab peapiiskop vajalikuks kõigepealt olukorras selguse saamist ning selle põhjal saab otsustada edasised sammud.

«Kõigil osapooltel tuleks kokku saada ja ära fikseerida, mis olukorras me oleme ja mida me üleüldse teha saame. Kiriku esmane huvi on inimesed ja inimeste teenimine jumalasõnaga. Sellega peame me kõigepealt tegelema. Narva kogudus ei oleks hakanud kiriku ehitust üksi vedama, kui ei oleks olnud partnereid – riiki, Narva linna ja kirikuvalitsust. Kõik osapooled peavad olukorra lahendamiseks kokku tulema,» rääkis Viilma.

Ühiskonnas suuri lahkhelisid tekitanud kooseluseaduse kohta ütles Viilma, et EELK ja ka kõik teised Eesti Kirikute Nõukogusse kuuluvad kirikud ei toetanud selle seaduse vastuvõtmist.

Edasi loe Postimehest.

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)